Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWspiermayPleszewskie-A1

Pleszew. Jak sprawdzają się zmiany na Strefie Płatnego Parkowania?

› Aktualności 7 dni temu    28.07.2020
Redakcja
komentarzy 13 ocen 1 / 0%
A A A
Mijają niemal dwa miesiące od kiedy Strefa Płatnego Parkowania w Pleszewie została podzielona na dwie części. Opłata na rynku jest Mijają niemal dwa miesiące od kiedy Strefa Płatnego Parkowania w Pleszewie została podzielona na dwie części. Opłata na rynku jest "podwójna".

Pleszew. Mijają niemal dwa miesiące od kiedy Strefa Płatnego Parkowania w Pleszewie została podzielona na dwie części. Czy podwójna opłata za parkowanie - obowiązująca na Rynku - pozwoliła „uwolnić” miejsce i przyspieszyć tu rotację aut?

 

Przypomnijmy: zmiany w Strefie Płatnego Parkowania obowiązują od 1 czerwca. Podzielona została na dwie części: pierwsza z nich - tzw. „A” - obejmuje tylko rynek. I opłaty tu są podwójne. Druga - „B” - to wszystkie pozostałe ulice objęte już strefą – opłaty pozostały tutaj bez zmian.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Jesteś kierowcą? Od 1 czerwca za parkowanie na Rynku zapłacisz więcej!

Jak zaznaczał wcześniej na naszych łamach burmistrz Pleszewa wszystko zaczęło się od coraz częstych głosów samych mieszkańców, którzy zwracali uwagę na to, że na rynku parkowanie w tzw. „godzinach szczytu”, ale nie tylko, niemal graniczy z cudem. Potwierdzali to również czytelnicy „Życia Pleszewa”.

Stąd pomysł na wydzielenie rynku jako osobnej strefy - i wprowadzenie tam „podwójnych” opłat. Zgodnie z założeniami – droższe ceny biletów miały właśnie „wymusić” na niektórych kierowcach szybszą rotację. A tym samym „uwolnić” rynek.

No dobrze, od wprowadzenia zmian mijają niemal dwa miesiące. Jak wpłynęły na „parkingową” rzeczywistość? Okazuje się, że według statystyk sytuacja poprawiła się. I to znacznie.

– Liczba wykupionych biletów w maju wynosiła 5.323, natomiast w czerwcu – 8.704 – wylicza „Życiu Pleszewa” Anna Bogacz, rzecznik urzędu w Pleszewie.

W praktyce oznacza to, że – w porównaniu miesiąc do miesiąca – na rynku zaparkowało aż o 3.381 aut więcej.

Co z kolei o sprawie mówią mieszkańcy i osoby odwiedzające nasze miasto? Zapytaliśmy ich o zdanie. I jak się okazuje – odczucia nie są mimo wszystko aż tak jednoznaczne.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bórmiszczuwna
5 dni temu 13
hmm i Tomasz - filozofujecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmm
6 dni temu ocena: 100%  12
do Tomasz - 8 godzin dziennie x 21 dni to 168 godzin, 168 x 4 = 672 zł, strefa płatnego parkowania od 9 do 17 a Urząd czynny od 7:30 do 16:30 więc proszę policzyć dokładnie aha soboty i niedziel bez opłat, wiem że miejsce pracy mają zapewnione w budynku autokorekta ale co się będę tłumaczył. Jest takie coś jak karnet miesięczny więc …. A co do pensji skoro o niej piszesz wiesz jakie są u nas w Ratuszu więc może się podzielisz z nami ta informacja ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmm
6 dni temu ocena: 0%  11
do Nowoczesny salceson POdrobowy - zadałem pytanie ilu urzędników bo skoro zacząłeś pisać że są uprzywilejowani to wnioskuję że wszyscy a skoro tak to ilu jest urzędników / pracowników Urzędu a ile miejsc parkowania na Rynku ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmm
6 dni temu ocena: 0%  10
zapraszam do Jarocina, jak nie strefa płatnego parkowania to zakaz parkowania i brak parkingów buforowych tak wiec w Pleszewie i tak jest dobrze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nnn85
6 dni temu ocena: 100%  9
Na rynku jak było trudno stanąć tak nadal jest ! Moim zdaniem bez poprawy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik z kancelarii
6 dni temu ocena: 100%  8
Po prostu mimo podwyżki opłaty jest ona za mała. Należy pilnie podwyższyć opłatę.
~ Nowoczesny salceson POdrobowy
7 dni temu ocena: 71%  7
A co z bezpłatną strefą parkowania dla pracowników "ratusza"? Dlaczego taki pracownik ma być uprzywilejowany. Czy w tyj sprawie się coś dzieje? Czy pani redaktora zapytała o to pana burmistrza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ostrzeżenie
4 dni temu ocena: 100%  6
Korzystając z parkingu na Starym Targowisku można stracić życie, ponieważ idąc z niego do Rynku trzeba przejść obok posesji - ruina, która w każdej chwili może się zawalić a która stoi w narożniku ulic Krzywa-Stolarska. Sprawą powinien zainteresować się Powiatowy Nadzór Budowlany.
~ hmm
6 dni temu ocena: 67%  5
do Gośka - czy urzędnik / pracownik będzie parkował pod ratuszem czy na Starym Targowisku nadal będzie źle bo zajmuje miejsce a tym bardziej darmowe. Zgadza się że urzędnik to taki sam człowiek jak każdy ale o przywilejach raczej bym nie zaczynał ….
~ Gośka
6 dni temu ocena: 77%  4
do hmm - pracodawca z ratusza dla swoich pracowników może wskazać miejsce parkingowe na Starym Targowisku. Tam jest bezpłatny parking. Skończmy z przywilejami. Urzędnik to taki sam człowiek i obywatel jak sprzedawca, sędzia, operator koparki, burmistrz, ślusarz, rolnik, pielęgniarka, poseł...
~ Tomasz
6 dni temu ocena: 22%  3
Jakoś nie uzyskałem odpowiedzi na moje, bądź co bądź, proste pytanie. Nie pracuję w urzędzie, żeby wiedzieć. Wątpię też żebyś Ty wiedział skoro nie podałeś tej liczby. Co do drugiego pytania, miejsca pracy mają zapewnione (w budynku gwoli ścisłości). Jeśli pytałeś o miejsca parkingowe, to pracodawca zapewnił właśnie pod budynkiem. Jeszcze jakieś niezwiązane z moim pytaniem pytania?
~ hmm
6 dni temu ocena: 36%  2
Zadam tobie 2 pytania. 1 ilu pracowników ratusza ma darmowe parkowanie? 2 pytanie czy pracodawca nie może zapewnić miejsc pracy swoim pracownikom ?
~ Tomasz
7 dni temu ocena: 7%  1
Ale jakie widzi Pan inne rozwiązanie? Pracując 8 godzin dziennie, 20 dni w miesiącu to 160 godzin. Kto podjąłby się pracy urzędnika za tak słabe pieniądze, jakby miał dodatkowo płacić 910zł za parking co miesiąc (tak, policzyłem faktyczną kwotę za parkowanie w ich godzinach pracy).