Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona

Pleszew. Już niedługo czeka nas Noc Zawodowców!

› Aktualności 8 miesięcy temu    21.09.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Nocy Zawodowców - imprezy, która promuje edukację zawodową oraz rzemiosło na terenie Południowej Wielkopolski. Głównym organizatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

 

Wszystko odbywać się będzie 4 października - na terenie 12 miast całego województwa wielkopolskiego - w tym trzech z Południowej Wielkopolski: Kaliszu, Jarocinie i właśnie Pleszewie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Start imprezy w Pleszewie zaplanowano 4 października na godz. 17.00 w Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie, a zakończenie o 21.00 w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.

Wzorem roku ubiegłego we wszystkich lokalizacjach rozegrana będzie Gra Miejska „Zawodowy Express”, podczas której młodzież będzie pod osłoną nocy zmagać się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Organizatorzy zadbali również, aby dla dzieci, które nie chcą korzystać z tej formy aktywności, zostały przygotowane inne atrakcje, stąd równolegle w trakcie gry, odbywać się będą w wybranej szkole ponadpodstawowej zmagania pt. „Be A Master” - polegające między innymi na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy, a także planszówkowy zawrót głowy, czyli rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

W całym wydarzeniu mogą wziąć udział drużyny zgłoszone przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów, doradców zawodowych, czy po prostu rodziców/opiekunów.

Drużyny 10 osobowe są podzielone na dwa zespoły - po 5 osób - gdzie jeden zespół zbiera punkty w grze miejskiej, a drugi realizuje zadania na terenie szkoły. W ten sposób cała drużyna walczy o jak najszybsze wypełnienie planszy do gry zdobytymi punktami. Dzieci dzięki temu uczą się skutecznej komunikacji, efektywnej współpracy i gry zespołowej, poznając także różne zawody, profesje i zdobywając wiedzę na temat realnych warunków pracy. Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu Południowej Wielkopolski.

Zgłoszenia drużyn można dokonać między innymi poprzez formularz na stronie www.bit.ly/noc-zawodowcow-2019-zgłoszenie

Regulamin znajduje się z kolei na stronie: www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCW_2019_-_edycja_20.pdf

Współorganizatorami wydarzenia są: Izba Rzemieślnicza w Kaliszu i Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

ZOBACZ PLAKAT IMPREZY:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!