Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Kiedy będą gotowe nowe bloki przy ul. Grunwaldzkiej?

› Aktualności 10 dni temu    18.05.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. SML-W w Pleszewie

Pleszew. Pełną parą idą roboty związane z budową nowych bloków przy ul. Grunwaldzkiej. Jak komentują nam władze Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Pleszewie, która jest inwestorem, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

O inwestycji - rzędu 11 mln zł - dzięki której przy ul. Grunwaldzkiej w Pleszewie staną dwa nowe bloki - pisaliśmy już na naszych łamach wielokrotnie. Przypomnijmy: w sumie powstanie tutaj 68 mieszkań - z windami w blokach oraz parkingami. Inwestorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pleszewie.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Ruszyła budowa nowych mieszkań [ZDJĘCIA]

Jak wygląda przebieg prac? Jak informują „Życie Pleszewa” władze spółdzielni, obowiązujący w Polsce stan epidemii nie zakłócił na szczęście przebiegu prac. - Roboty postępują zgodnie z harmonogramem - zapewnia Monika Falk-Filipowiecz, prezes SML-W w Pleszewie.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w budynku „A”. Chodzi m.in. o montaż instalacji, wylewanie posadzek oraz tynkowanie ścian wewnętrznych. Jednocześnie prowadzone są prace dociepleniowe na zewnątrz budynku. Drugi budynek - „B” - posiada już piątą kondygnację, a jeszcze w tym miesiącu planowane jest ukończenie ostatniej - szóstej, co tym samym pozwoli „zamknąć” budynek.

CZYTAJ TAKŻE: Kosić czy nie kosić? Co z trawnikami w Pleszewie?

Zakończone zostały także prace budowlane w zakresie garażu podziemnego. W chwili obecnej wykonywane jest utwardzenie zewnętrznego parkingu który znajduje się nad garażem.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jar
6 dni temu ocena: 100%  10
Mam pytanie czy podoba wam się garaż parking który jest oddalony kilka metrów od balkonów jednego bloku na grunwaldzkiej. Wychodzisz na balkon a tu ściana. Fajny widok. Tak samo albo i gorzej będą mieć mieszkańcy nowych bloków mający okna od patkingu na parterze widok na ścianę. Niema to jak zabetonować okolice. Ciekawe czy posądza drzewa bo przed budowa wycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec osiedla
8 dni temu ocena: 100%  9
A ja jestem ciekaw co z pękającym nadziemnym garażem- już teraz szczeliny są co 2 metry ok. 5 cm, żadne wypełnienie nie jest wstanie naprawić tego. Co się wydarzy jak auta codziennie będą tam wjeżdżać i obciążenia będą większe? Ciekawe czy przy oddawaniu budynku ktoś zapewni mieszkańców o bezpieczeństwie na 100% i nie doprowadzi to do żadnej tragedii..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dla wiecznych hejterów
9 dni temu ocena: 40%  8
Może warto przeczytać jakie są zadania statutowe każdej spółdzielni i na czym polega budownictwo mieszkań lokatorskich?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biurowi
9 dni temu ocena: 80%  7
O kurcze- nie wiedzieliśmy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Pleszew to instytucja charytatywna typu WOŚP czy CARITAS, obie bis. A może by głos zabrał zarząd - Spółdzielni jakie jest jego zdanie w temacie. Niech potwierdzi lub zaprzeczy że obecni członkowie Spółdzielni kredytują budowę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doradca
9 dni temu ocena: 93%  6
No to członkowie Spółdzielni. Mieszkaniowej po wybudowaniu bloków i oddaniu mieszkań do użytku,powinni mieć i obniżony czynsz. Skoro Spółdzielnia jest inwestorem, tzn. deweloperem, rozumie się, że nie czyni tego ot tak dla picu picu lub z nudów zarządzających nią. Oczywiste jest, że każdy deweloper żyje z zysku jaki osiąga po wybudowaniu obiektu. Rozumie się, że Zarząd Spółdz. w imieniu członków na budowę zaciągnął kredyt. Po wybudowaniu spłata kredytu powinna przejść na nabywców nowych mieszkań, zaś zysk z wybudowania mieszkań, powinien zostać podzielony na członków Spółdzielni, bo oni go poręczycieli. Tak to zgodnie z prawem powinno być. A jak będzie, to już sami członkowie SM musicie dociekać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łysy
9 dni temu ocena: 100%  5
Nie mam dostępu do dokumentów, najlepiej zapytać Zarząd Spółdzielni co ich motywowało do rozpoczęcia budowy i jakie są z tym związane profity (oraz koszty rzecz jasna). Chyba, że Was członków wykorzystują, ale jako członkowie spółdzielni macie prawo się wypowiedzieć i kształtować na Walnym Zebraniu kierunki rozwoju Spółdzielni. No bo tak na logikę, skoro Spółdzielnia inwestuje to nie po to aby ponosić dodatkowe koszty w przyszłości - najemcy właściciele będą odprowadzać czynsz na rzecz Spółdzielni, a z tego się spółdzielnia utrzymuje (oraz różnych innych funduszy bo chyba mogą tworzyć np. fundusze celowe).
~ z II piętra bloku
9 dni temu ocena: 100%  4
Łysy - podaj dowody na to, że inwestycja jest ekonomicznie uzasadniona.
~ Łysy
9 dni temu ocena: 14%  3
A nie zarabia? Dziwne, myślałem że ta inwestycja jest ekonomicznie uzasadniona :)
~ olo
9 dni temu ocena: 100%  2
@Łysy to jaki interes ma SM żeby budować bloki, skoro nic na nich nie zarabia? Jaką korzyść odniosę ja członek SM i właściciel mieszkania?
~ Łysy
9 dni temu ocena: 33%  1
Szanowny doradco... formuła jaką przyjęła Spółdzielnia pozwala ludziom nabyć mieszkania, którym bank kredytu w wysokości 300 tyś by nie przyznał... bajki o podzieleniu zysku na członków spółdzielni rodem z komuny...