Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Pleszew. Miasto dołoży działkowcom pieniądze na inwestycje

› Aktualności 5 dni temu    22.05.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Rodzinne Ogrody Działkowe z Pleszewa, które otrzymały pieniądze od samorządu województwa wielkopolskiego, otrzymają również wsparcie od władz miasta. Rodzinne Ogrody Działkowe z Pleszewa, które otrzymały pieniądze od samorządu województwa wielkopolskiego, otrzymają również wsparcie od władz miasta.

Pleszew. Rodzinne Ogrody Działkowe z Pleszewa, które otrzymały pieniądze od samorządu województwa wielkopolskiego, otrzymają również wsparcie od władz miasta.

 

Przypomnijmy: Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu powiatu pleszewskiego otrzymają pieniądze od samorządu województwa wielkopolskiego. W sumie na całą Wielkopolskę rozdysponowanych zostanie ponad 2 miliony złotych, z czego 86 tys. trafi właśnie do ROD z Pleszewa. Są to: ROD 1000 lecia Państwa Polskiego, ROD Niesiołowskiego, ROD Powstańców Pleszewskich, ROD Powstańców Wlkp. oraz ROD Urbańskiego Kalina. Każdy z nich otrzyma po 17,2 tys. zł na realizację inwestycji na swoim terenie.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. 86 tys. zł trafi do pięciu Rodzinnych Ogrodów Działkowych z naszego terenu [WIDEO]

Do pieniędzy pozyskanych na inwestycje przez nasze ROD z samorzadu województwa, dołoży również miasto.

- Zgodnie z zasadą, że jeśli ktoś pozyskuje środki zewnętrzne i zostają one w Pleszewie - dokładamy jako samorząd. Teraz również wywiążemy się z obietnicy i dołożymy 30 proc. na wkład własny do pięciu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pleszewie - zapewnia burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Jak zaznaczają władze Pleszewa, samorząd co roku przekazuje na działalność ogrodów ok. 40 tys. zł w formie dofinansowania oraz konkursu na Najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy 

Tegoroczne pieniądze zarządy ROD będą mogły przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę, modernizację, odnowę alei i dróg ogrodowych, hydroforni, sieci wodociągowej, ogrodzenia i zbiorników wody deszczowej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!