Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Młodzież spotkała się na targach z pracodawcami

› Aktualności 6 miesięcy temu    25.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Pleszew. 10 wystawców - w tym przedstawiciele m.in. takich instytucji jak Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, Państwowa Inspekcja Pracy z Ostrowa Wielkopolskiego czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych - wzięło udział w Dniu Promocji Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz Targach Pracy.

 

Wszystko odbywało się w należącym do CKiW Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno”. Przedsięwzięcie było skierowane przede wszystkim dla młodzieży z pleszewskich szkół podstawowych i średnich oraz bezrobotnych mieszkańców Pleszewa.

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi zainaugurował Krystian Piasecki, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery podlegającym również pod Ochotnicze Hufce Pracy byli organizatorami Dni Promocji i Targów. Jak podkreślał, głównym celem inicjatywy było pokazanie młodym ludziom, którzy za chwilę będą wchodzili na rynek pracy, możliwości jakie na nich czekają.

- Dlatego zaprosiliśmy do współpracy lokalne firmy i państwowe instytucje, których zadaniem jest pomaganie w wejściu w życie zawodowe takim osobom, jak wy. Macie więc doskonałą okazję, aby osobiście porozmawiać z osobami, które powiedzą wam, jak znaleźć dobrą pracę po ukończeniu szkoły - mówił podczas wystąpienia dyrektor.

A ofert pracy nie brakowało. Danuta Szymańska i Elżbieta Ostrysz wraz z dyrektorem PUP Leszkiem Bierłą, prezentowali aktualne informacje o lokalnym rynku pracy, poszukiwanych zawodach i specjalnościach oraz zapoznawali absolwentów z aktualną ofertą PUP.

Targi dały również możliwość przyjrzenia się działalności Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które zajmuje się nauką i wychowaniem młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

- To jedyna tego rodzaju instytucja OHP w Wielkopolsce, dlatego też wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli placówek edukacyjnych z regionu, instytucji społecznych takich jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz reprezentantów lokalnych samorządów. Zależy nam na szeroko pojętej promocji naszej placówki również wśród różnych instytucji i organizacji – opisuje Krystian Piasecki.

Wydarzenie było też okazją do posumowania 25-lecia istnienia CKiW w Pleszewie - które przez wszystkie lata wykształciło i wychowało ponad 5.200 młodych ludzi.

- Zostaliśmy powołani do życia po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy borykają się z różnymi problemami związanymi z edukacją. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy więc panel dyskusyjny, w którym zaprezentowaliśmy naszym gościom działania naszego Centrum na rzecz młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym – komentuje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW OHP.

Podczas targów nie zabrakło oczywiście stoiska współorganizatorów targów- Młodzieżowego Centrum Kariery podlegającego pod OHP i zajmującego się poradnictwem zawodowym, pośrednictwem pracy oraz szkoleniami zawodowymi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!