Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Na ten program wydano ponad 25,6 mln zł!

› Aktualności 6 miesięcy temu    4.02.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. 25 mln 650 tys. 352,70 zł - tyle pieniędzy trafiło do rodzin z Miasta i Gminy Pleszew w ramach programu 500+ w minionym roku. W sumie w 2019 roku świadczenie objęło tu 5.457 dzieci.

 

Jak informuje Justyna Zawieja, szefowa MGOPS w Pleszewie obecnie świadczenie wychowawcze przyznane jest na okres od 1 lipca 2019 r. do 31 maja 2021 r. - O ile prawo do świadczenia wychowawczego w okresie, na który jest ustalane, nie jest przyznane - zaznacza.

Ośmiu pracowników MGOPS w Pleszewie - zajmujących się obsługą programu - miało co robić w minionym roku. W 2019 roku wydali 290 decyzji dotyczących ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego - w tym decyzji o nienależnie pobranych świadczeniach - oraz 3.503 informacji dotyczących ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego.

Program 500+ w Pleszewie. Ile wydano na niego w styczniu 2020?

Jak z kolei wyglądał program 500+ w styczniu 2020? Za miniony miesiąc wypłacono w sumie 2 mln 668 tys. 905,40 zł. Dotyczyło to 5.249 dzieci.

Jak przypomina szefowa MGOPS w Pleszewie wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres są przyjmowane od dnia 1 kwietnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lutego danego roku.

- W przypadku wystąpienia zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego osoba otrzymująca świadczenie wychowawcze jest obowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu właściwego wypłacającego to świadczenie - dodaje Justyna Zawieja.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Radża
6 miesięcy temu ocena: 43%  2
Czytam artykuł w waszej gazecie o 500 + i jak żyje tak stronniczych wypocin nie czytałem nigdy. Jak to źle z tym świadczeniem, jakie podwyżki, jaką znikomą siłę nabywczą ma ten pieniądz, jak on napędza inflacje. A gdzie pozytywne komentarze ludzi którzy wyszli dzięki temu świadczeniu z biedy ? Ludzi których stać na wysłanie dzieci na korepetycje, na ferie, wakacje, kolonie itp. Czy na prawdę żadnej takiej osoby nie znalezliście ? A może wogóle nie szukaliscie ? Słabe to Wasze nastawienie, i nie dziwie się, że nakład waszych gazet spada i szykują się u was zwolnienia. Bo z czego brać skoro już nikt nie chce was czytać. Zapomnieliście czasy kiedy normą była benzyna za 6 zł i więcej, a przecież po wyborach wygranych przez PO benzyna miała kosztować nawet 7 zł. Nikogo wtedy to nie interesowało bo przecież wygraliśmy wybory jesteśmy GOŚCIE I co ? wtedy było dobrze i tanio? Panie Prezesie Piotrowicz zmień Pań nastawienie bo za chwilę będziesz wydawał i redagował co najwyżej "Świerszczyka".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
Socjalizmem jeszcze nikt się nie wzbogacił :) i jeśli uważasz że rozdawanie takich pieniędzy jest dobre to widać Twoja wiedza ekonomiczna jest na poziomie 0. Zgadzam się natomiast że PO to takie samo zło, ale argumentowanie tego ceną paliwa jest kolejnym dowodem Twojej niewiedzy. Bo tutaj główny wpływ mają ceny na rynkach światowych baryłki. Lepiej się trochę doszkolić niż wypowiadać się na tematy na które się nie ma pojęcia