Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. „Nie umrę dopóki nie będzie boiska!” - mówiła przewodnicząca osiedla

› Aktualności 7 miesięcy temu    5.02.2020
Redakcja
komentarzy 11 ocen 2 / 50%
A A A
Pleszew. Zebranie osiedlowe „Reja” i „Wokół Wieży”Pleszew. Zebranie osiedlowe „Reja” i „Wokół Wieży”

Pleszew. Zebrania osiedlowe. Kwestia opłat za śmieci, oświetlenia, niezagospodarowanej działki przy Chopina, ale także anteny zamontowanej na wieży ciśnień - to jedne z głównych problemów z jakimi zwracali się do burmistrza mieszkańcy osiedli „Wokół Wieży” i „Reja”,

 

Połączone zebranie dwóch osiedli rozpoczęło się od wystąpień przewodniczących, którzy przedstawili dotychczasowe działania, ale także plany.

- Na osiedlu - jak w życiu - dzieją się pozytywne i negatywne rzeczy - komentowała szefowa „Wokół Wieży”, Dorota Żarnowska. Jak wyliczała z 2019 roku udało się zrobić m.in. chodnik z kostki na ul. Chopina. Na rok 2020 zaplanowano z kolei montaż kamer na osiedlu.

- Bo, niestety, złego zachowania kierowców i śmieciarzy nie brakuje - zaznaczała wprost.

Nie zabrakło również „koncertu życzeń” - czyli długiej listy potrzeb. Wśród nich przewodnicząca wymieniała m.in. konieczne zagospodarowanie starego placu zabaw, montaż ławeczek na ul. Marszewskiej, muldę na Kusocińskiego czy budowę boiska osiedlowego.

- Nie umrę dopóki nie będzie boiska dla dzieci i młodzieży! - zaznaczała przy tym dobitnie Dorota Żarnowska.

- Teraz to boję się to robić - odpowiadał z kolei żartobliwie Arkadiusz Ptak.

Przewodniczący osiedla „Reja” również przypominał ubiegłoroczne inwestycje na swoim osiedlu, przedstawił także plany na rok 2020.

- Po uzgodnieniach i połączeniu budżetów przeznaczmy pieniądze na remont terenów i stopni przed klatkami osiedlowymi. Będą zerwane, położona zostanie kostka, tak, żeby nikt nie był już narażony na poślizgnięcie się - wyliczał Andrzej Załustowicz.

 

Po prezentacji burmistrza rozpoczęła się główna dyskusja. Problemów nie brakowało.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wieza00
  7 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Mysle ze ogolnie ludzie sa nią zmeczeni i nie chodzi tylko o to co powiedziała. Za bardzo pokazuje ze jest " niezbędna ".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ z Wieży
  7 miesięcy temu 10
  Prawda z tym zmęczeniem. Boiskiem chce sobie kobieta załatwić nieśmiertelność. Litości !
  ~ Honor
  7 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Dla tych co grożą, nie powinno być miejsca w życiu publicznym i w ogóle. Wypadałoby zachować się honorowo i zrezygnować z pełnionych funkcji społecznych pani Doroto Żarnowska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ygrek
  7 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Ta pani szantażem chciała zabłysnąć, a to odniosło odwrotny skutek. Może będą przeprosiny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ członek spółdzielni
  7 miesięcy temu ocena: 100%  7
  A kto za zrywanie płytek i położenie "kostki" będzie płacił ? Jeżeli pan osobiście i rada osiedla nie wnoszę sprzeciwu. Niech pan nie próbuje rządzić Zarządem Spółdzielni. Pan niby proponuje, zarząd Spółdzielnia realizuje, członkowie dostają Spółdzielni dostają polecenie zapłaty wyższego czynszu ---- tak to ma wyglądać ? A jeżeli ktoś poślizgnie się za drzwiami wejściowymi w klatce schodowej, czy tam także będzie kostka brukowa ? Najwyższy czasprzestać składać głupie propozycje i złożyć rezygnację.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszew - Wieża
  7 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Pani Doroto Żarnowska: - Ne będziesz szantażowała burmistrza swego i naszego nadaremno. To taka delikatna parafraza II Przykazania Bożego - do przemyślenia. Trochę za daleko się Pani zagalopowała. I co teraz ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pokorny
  7 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Ta pani rzuca wyzwanie nie tyle Burmistrzowi, ale przede wszystkim Panu Bogu. To nie Pani będzie decydować kiedy nadejdzie koniec życia.
  ~ Remig12
  7 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Zgadzam się: jesli tak emocjonalnie podchodzi sie do tematów i mowi co slina na jezyk przyniesie to raczej przyjdzie czas na zmiane przewodniczacej na naszym osiedlu. Z takimi tekstami- troche wstyd dla osiedla. pani Żarnowska sama decyduje o tym kiedy chce umierać- nie wiedziałem że tak można. Nie neguję tego ile pani zrobiła dla osiedla ale czasem w język trzeba się ugryźć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ znawca prawa
  7 miesięcy temu ocena: 100%  3
  To co stwierdziła pani przewodnicząca osiedla "Wokół Wieży" jest szantażem, a co za tym idzie przestępstwem opisanym w art. 191 K.k. Jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szopenka
  7 miesięcy temu ocena: 100%  2
  buhahabu - kobieta może pójść siedzieć. Dobre.
  ~ Osiedlowa
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Fajnie ze Pani Zarnowska walczy o inwestycje i dziala w środowisku.... Jednak moglaby z tekstami trochę wyhamować a szczegolnie z takim.... bedzie boisko to ma zamiar umierać bo chyba tak sobie wróży.... Serio?? Jesli za mocno emocjonalnie podchodzi do pewnych tematów to moze czas aby zostac typowo na emeryturce a osiedle sobie bez niej poradzi z innym przewodniczącym lub bez....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji