Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. Niebawem wystartują remonty w szkołach. Co, gdzie i za ile zrobią?

› Aktualności 8 dni temu    27.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tak prezentuje się wizualizacja zmian, jakie będą w ZSP nr 3Tak prezentuje się wizualizacja zmian, jakie będą w ZSP nr 3

Pleszew. Wakacje tuż-tuż. Dla szkół i przedszkoli do czas tradycyjnych remontów i „odświeżania” sal. Jakie zmiany czekają placówki oświatowe w Pleszewie?

 

Czy nasze dzieci wrócą we wrześniu na tradycyjne zajęcia do szkół i przedszkoli? Tego niestety wciąż nie wiemy. Jedno jest jednak pewne: pleszewskie placówki oświatowe - wykorzystają czas wakacji na tradycyjnie remonty.

Remonty zaplanowano m. in. w ZSP nr 1 w Pleszewie. - Tam połączone zostaną dwie sale na potrzeby świetlicy - opowiada Izabela Światek - wiceburmistrz Pleszewa odpowiadająca za oświatę w gminie.

Warto przypomnieć, że do tej pory był to w placówce spory problem. - W skrajnej sytuacji zajęcia świetlicowe odbywały się w siedmiu różnych salach - przyznaje wiceburmistrz. Wakacyjne prace pozwolą rozwiązać wspomnianą sytuację.

Remonty obejma także pleszewską „dwójkę”. - W ZSP nr 2 ruszają prace w ramach programu „Szatnia na medal” - opowiada Izabela Świątek.

Przypomnijmy: Pleszew pozyskał niedawno 100 tys. zł dofinansowania od władz województwa na ten cel - chodzi o kompleksowy remont szatni, toalet, pryszniców i pomieszczeń trenerskich.

Powody do zadowolenia ma też ZSP nr 3 w Pleszewie. – Tam z kolei rusza pierwszy etap dużego remontu całej szkoły - dodaje wiceburmistrz Świątek. To – o czym pisaliśmy wcześniej - jedno z największych zadań inwestycyjnych w tegorocznym budżecie miasta. Zapisano na nie ok. milion złotych.

- Pierwszy etap prac dotyczy pierwszego piętra - chodzi o sale lekcyjne, korytarze, toalety - wyliczał nam już burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak. Jak dodawał, w przyszłości są plany na kontynuację remontu.

To nie koniec. - W Dobrej Nadziei do końca wakacji planujemy wymienić okna, w szkole w Kowalewie już realizowane są prace związane z przyłączem gazowym - dodaje Izabela Światek.

Nowością będzie plac zabaw przy przedszkolu nr 2 w Pleszewie. - Rada rodziców pozyskała 15 tys. zł na ten cel, dołożymy z budżetu kolejne 20 tys. zł - mówi wiceburmistrz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!