Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Nowy dom kultury oficjalnie otwarty! [WIDEO, ZDJĘCIA]

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.10.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowy dom kultury w Pleszewie został oficjalnie otwartyNowy dom kultury w Pleszewie został oficjalnie otwarty

Pleszew. Nowy dom kultury, który powstał w siedzibie dawnej „małej parowozowni” przy ul. Kolejowej w Pleszewie, został oficjalnie otwarty. Jak zaznaczają władze miasta i województwa, inwestycja - rzędu niemal 7 mln zł - pozwoli wsiąść do „nowego pociągu kultury” nie tylko pleszewianom - ale wszystkim mieszkańcom Wielkopolski.

 

 

Oficjalne otwarcie nowej siedziby domu kultury odbyło się z pompą - można wręcz rzec, że w w hollywoodzkim stylu. Dyrektor placówki - Przemysław Marciniak - „wyłonił się” bowiem na starcie z prezentowanego gościom filmu, w którym mówił o generalnej roli kultury w naszym życiu. 

- Kultura to fenomen, w którym spotkają się dwa światy. Ten materialny i ten niematerialny - świat duchowy - podkreślał Przemysław Marciniak.

ZOBACZ WIDEO:

- W ciągu niespełna 12 miesięcy w naszym mieście przybyły trzy duże, piękne obiekty: biblioteka, Państwowa Szkoła Muzyczna oraz dom kultury - wyliczał z kolei włodarz miasta Arkadiusz Ptak.

Jak podkreślał, nie byłoby to możliwe bez pozyskania dofinansowania z zewnątrz. Przypomnijmy: budowa samego domu kultury kosztowała blisko 7 mln zł, z czego 4,3 mln zł pochodziło z dofinansowania unijnego.

- To infrastruktura, którą oddajemy dziś w ręce nie tylko mieszkańców Pleszewa, ale powiatu i generalnie całej Południowej Wielkopolski - zaznaczał burmistrz.

Dziękował również wielu osobom, które przyczyniły się do finalizacji tej ogromnej inwestycji - na czele z poprzednimi władzami miasta - burmistrzem Marianem Adamkiem i przewodniczącym rady miasta Olgierdem Wajsnisem.

Arkadiusz Ptak przyznawał, że problemów po drodze nie brakowało - jednak ostatecznie udało się szczęśliwie zakończyć inwestycję, która dziś robi naprawdę wielkie wrażenie.

Obecna na uroczystości Marzena Wodzińska zachwalała z kolei współpracę - między miastem i samorządem województwa.

- Jestem wzruszona, to kolejne wspólne dziecko Miasta i Gminy Pleszew i samorządu województwa - komentowała Marzena Wodzińska, zaznaczając, że obserwowała tę inwestycję od samego początku.

Również ponadto podkreślała, że miejsce to z pewnością będzie służyć nie tylko pleszewianom, ale wszystkim wielkopolanom. - Dla mnie szczególne jest też to, że obydwa budynki są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale będą służyć również osobom z niepełnosprawnościami - włączając ich społecznie - zaznaczała Marzena Wodzińska.

Po przemówieniach nie zabrakło oczywiście uroczystego przecinania wstęgi. Tym razem było nietypowo - zaproszono bowiem do tego wszystkich obecnych na sali. - To inwestycja wszystkich - podkreślał bowiem burmistrz Ptak.

ZOBACZ WIDEO:

 

A na koniec nie zabrakło występów artystycznych i życzeń od przybyłych gości.

ZOBACZ WIDEO:

 

Dla mieszkańców zaplanowano z kolei trzy dni darmowych imprez w nowej siedzibie.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Trzy dni imprez z okazji otwarcia domu kultury [PROGRAM]

Przypomnijmy: nowa siedziba domu kultury została utworzona w dawnej „małej parowozowni”. Budynek został gruntownie przebudowany i rozbudowany, ale z zachowaniem dawnego charakteru. Oprócz głównej sali koncertowej, ulokowano tam salę do nauki tańca i baletu, sale muzyczne oraz inne sale warsztatowo-zajęciowe. Swoje miejsce ma także oczywiście administracja. W sumie obiekt liczy 27 pomieszczeń (nie uwzględniając korytarzy). Na froncie zaprojektowano zieleń, a z drugiej strony – obszerny parking umożliwiający również organizację przedsięwzięć plenerowych.

Wyjątkowy charakter ma sala koncertowa wyposażonej w nowoczesne nagłośnienie, wysokiej jakości ekran projekcyjny wraz z projektorem. Uwagę zwraca również niezwykła stylistyka wnętrz – łącznie z torowiskiem pozostawionym pod szklaną podłogą.

Całość robót kosztowała 6,9 mln złotych, z czego 4,3 mln złotych to dofinansowanie z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Reszta kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Pleszew.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z OTWARCIA DOMU KULTURY

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ooo
  10 miesięcy temu 2
  Oficjalnie otwarty A jednak zamknięty żałosne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mandolina
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  A mnie ciekawi co z tymi kwiatami zrobił ten pan dyrektor? Pomyślmy, ile to pieniędzy wyrzucono w błoto. Czy nie byłoby rozsądnie dać kopertę z równowartością z pieniężna za którą można byłoby kupić dla Domu Kultury coś przydatnego. Rozumiem, że to niemożliwe, bo każda koperta musiałaby być potwierdzona kwitem. To tak pod zastanowienie poddaje w jakich my w absurdach żyjemy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji