Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Od grudnia czekają nas kolejne podwyżki za śmieci

› Aktualności 7 miesięcy temu    25.10.2019
Redakcja
komentarzy 22 ocen 2 / 100%
A A A

Pleszew. To już pewne. Od grudnia będziemy płacić więcej za odbiór odpadów. To już druga podwyżka w ciągu niecałego roku. 

 

18,50 zł - to nowa stawka za odbiór śmieci segregowanych sprzed naszych posesji. Podwyżka, która została przyjęta podczas ostatniej sesji rady miasta, obowiązywać będzie od 1 grudnia. W porównaniu z poprzednią opłatą - będzie to wzrost o 5,5 zł.

O tym, że niedawna "druga rewolucja śmieciowa" wiązać się będzie z kolejnymi podwyżkami za śmieci pisaliśmy już szeroko na naszych łamach.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Kolejna rewolucja w gospodarce odpadami. Czekają na spore podwyżki za śmieci?

Przypomnijmy: wprowadzona 6 września ustawa diametralnie zmieniała dotychczasowe „zasady gry”.

Pierwsza - zasadnicza - zmiana to obowiązek segregacji dla wszystkich mieszkańców. Druga, to zwiększone normy recyklingowe dla gmin. A wszystko to w otoczce zwiększających się opłat wokół - m.in. kolejnym wzrostem cen odbioru odpadów w instalacji w Witaszyczkach, gdzie trafiają nasze śmieci. Tylko w tym roku podnoszono tam cenę już czterokrotnie.

Tymczasem liczba odpadów w naszej gminie wzrasta. A - co gorsze - nie wzrasta przy tym poziom segregacji. Dlatego władze miasta nie ukrywają - jeśli nie nauczymy się segregować to - zgodnie z nowymi zasadami i nową ustawą - będziemy płacić więcej.

Gminie grożą bowiem kary za brak uzyskania odpowiednich norm recyklingu, a wspomniany brak segregacji łączy się także z droższymi opłatami przy odbiorze śmieci. Tymczasem gospodarka odpadami - zgodnie z ustawą - musi się samofinansować. Gmina nie może na niej zarabiać, ale nie może też dokładać.

Stąd kolejna już  podwyżka opłat. I co gorsze - przy takiej wizji jak obecnie - możliwe, że nie jest ona ostatnia.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mgr99procent
6 miesięcy temu ocena: 100%  22
Chciałoby się napisać - "sami żeśmy sobie takich c.....wybrali " ale to nieprawda, przecież "ich" wybrali "swoi" członkowie komisji ,oszuści tam pracujący ,którzy nagminnie stawiali swoje krzyżyki ! To patologia postsowiecka i postkomusza udowodniona naukowo przy sławnym referendum 3 x TAK ,które okazało sie po latach wielkim oszustwem stalinowców przywleczonych tu na bagnetach czerwonej zarazy a która jak widać w takich grajdołach ma sie dobrze !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppl
7 miesięcy temu ocena: 83%  21
To chyba jakiś śmieć ustala te podwyżki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
7 miesięcy temu ocena: 89%  20
Takiej rady i burmistrzów jak ma Pleszew ta ze świeczką szukać. Brawo! Kochamy was za wszystkie podwyżki. Prosimy o następne!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ student dziennikarstwa
7 miesięcy temu ocena: 93%  19
Wszyscy powinniśmy obejrzeć retransmisję z ostatniej sesji Rady Miasta. Tam można zobaczyć jak odbywa szkolenie radnych w temacie finanse samorządu. Widać, że władza M i G dostrzegła ich niewiedzę w temacie i takie szkolenie zorganizowała. Trochę późno, ale le lepiej późno, niż wcale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wasz wyborca
7 miesięcy temu ocena: 95%  18
Szanowni radni (burmistrzu) prosimy jeszcze o podniesienie stawki parkingowej dla plebsu. Urząd ma oczywiście swój parking. Im się to poprostu należy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..--..
7 miesięcy temu ocena: 100%  17
Za co niby #szanowni# radni i burmistrzu, za podwyżki opłat ? Oj nie, nie, nie.
~ Janusz
7 miesięcy temu ocena: 100%  16
Cały Pleszew z was się śmieje. KOMUNIŚCI I ZŁODZIEJE!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
7 miesięcy temu ocena: 100%  15
Burmistrz jest zajeb...y hehe. Świerki z rynku zlikwidowane, każdy wie jakich były rozmiarów. Mamy za to nowe lipy, ciekawe ile z nich przetrzyma zimę. Obstawiam że połowa. Walka ze smogiem, nowi strażnicy, auta, jakieś naklejki na piecach itd. Teraz śmieci 2 podwyżka. Nie no fajnie. W centrum rozpierducha, a chyba największą w ratuszu. No ale jest dom kultury biblioteka i famot. No i jest rada miejska, która jest jeszcze gorsza niż za Adamka. Radni PISU żenada. Jak to oni obiecali że będą reprezentować interesy mieszkańców a co się dzieje na radzie.? Nic, żadnego swojego zdania, sprzeciwu. Nic. Wszystko popierają. Opozycji się nie dziwię bo to ludzie pitoka a Wam tak. To wy w ratuszu jesteście opozycja i powinniście walczyć tak jak totalna opozycja w sejmie. Sprzedaliscie się i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oszukiwany lud
7 miesięcy temu ocena: 96%  14
Mamy fajnego burmistrza i radę miasta. Dziękujemy wam "szanowni" państwo.. Jesteście wspaniali. Takich właśnie was sobie wyobrażaliśmy, dbających o to żeby miasto piękniało i nie śmierdziało, a ludziom żyło się dostatnio w zapachu perfum COCO CHANEL MADEMOISELLE. Życzymy dobrego samopoczucia.- "Niech żyje burmistrz i rada miasta. - Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! - odpowiedział oszukany lud. /WSPAK/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszczuch
7 miesięcy temu ocena: 93%  13
Jest - mamy fajnego burmistrza, powinno być - mamy fajnych burmistrzów.
~ KoordupelŻoliborski
7 miesięcy temu ocena: 80%  12
Dojna Zmiana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piniendzy po prostu nie ma ! - Vincent
7 miesięcy temu ocena: 100%  11
Tak,dojna, tylko .ze w tym przypadku Pleszewska /zmiana/
~ mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  10
Złodzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 96%  9
Radni miejscy , a sobie diety też podnieśliście? Byle was wybrać, a później to macie nas w poważaniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wirtualny uczestnik sesji
6 miesięcy temu 8
Rzeczywiście _ sesje Rady Miasta to katastrofa, żadnej merytorycznej dyskusji, nie widać twarzy radnych, a chciałoby się ich poznać, widac tylko znudzenie,ciągle popijanie mineralnej, manipulowanie przy tabletach i oczekiwanie na szybkie zakończenie sesji. Totalna beznadzieja na tych sesjach.
~ Tomekw
7 miesięcy temu ocena: 100%  7
do krytyka a czego oczekiwales juz za maryjana celebryty szły do rady tylko po to by iść nie dostaliby miejsc na listach jakby sprzeciwili sie tym z tego cos tam...ala cos tam ziemi ppl... a jak panwie burmistrzowie i elita ustala co ma byc to nawet nikt nie śmie wypowiedzieć własnego słowa no ale ta ekipa obcykała sobie jak wygrywac wybory zanim zrobił to pis.... duzo plakatów dużo głupot a zas Pleszewianie i miszkańcy powiatu leca do urn i kreslą a na kogo.... no na nich własnie bo nikogo wiecej albo nie znaja albo ta czy tamta dobre festyny robi albo ten nagle zaczął wszystkim dzien dobry mówic przed wyborami na ulicy itp:) no to macie drodzy wyborcy sami wybraliscie taka władze
~ krytyka
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Gdy obejrzy się przebieg sesji Rady Miasta, widząc jej nieudolne prowadzenie przez przewodniczącą oraz aktywność dyskusyjną radnych, ręce opadają. Dyskusja jest czczą a zadawane burmistrzowi pytania takie mało istotne, raczej tylko pod publikę aby pokazać, że jako radna, radny jestem właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Nie takich radnych oczekiwaliśmy.
~ Arek
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
No tak domniemam z pewnego źródła że bio Śmieci nie jeżdżaja do Jarocina tylko pozostają w powiecie i sobie gnija samoistnie. Rozumiem przez to że kwota utylizacji bio odpadów tzn brązowe worki jest dużo niższa niż wywożenie do Jarocina i płacenie od tony. Czy różnica ta jest uwzględniają czy wszystko jest pisane jakby było wożone do Jarocina?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIS
7 miesięcy temu ocena: 53%  4
spodziewałem sie większej podwyżki, taka kwota to nie żadna podwyżka. Pobieram 500+ na 4 dzieci wiec mogę płacić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urzędnik
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Gdybyś nie dostał 500+, to byś dopiero , kwiczał jak wieprze w chlewie gdy są głodne. Kolejne bowiem podwyżki /za śmieci/ są w natarciu.
~ Okradany Pleszewiak
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ja także umiałabym rządzić wyciągając pieniądze z kieszeni mieszkańców. To żadna umiejętność panowie burmistrzowie Ptak i Jędruszek
~ Lol
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Łatwo pobierać kasę zwyczajnie odbieraną innym. Żenada