Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. Opłaty za odbiór śmieci pójdą w górę?

› Aktualności miesiąc temu    5.06.2020
Redakcja
komentarzy 19 ocen 0 / 0%
A A A
Możliwe, że stawki za odbiór śmieci w Pleszewie niedługo wzrosnąMożliwe, że stawki za odbiór śmieci w Pleszewie niedługo wzrosną

Pleszew. Podczas najbliższej sesji rady w Pleszewie omawiana będzie aktualna sytuacja związana z gospodarką odpadami. Czy możemy spodziewać się podwyżek?

 

Temat opłat za wywóz odpadów sprzed naszych domów od zawsze wywołuje spore emocje. Rosnące wokół koszty powodują, że stawki za wywóz śmieci również cyklicznie wzrastają - i dotyczy to właściwie każdej gminy w Polsce. 

Podczas najbliższej sesji rady w Pleszewie, która odbędzie się 10 czerwca, temat gospodarki odpadami ma być szeroko omówiony. Czy to oznacza, że czekają nas podwyżki? 

Jak zaznacza burmistrz Pleszewa, temat gospodarki odpadami to temat trudny i złożony.

- Przypomnę tylko, że na gospodarkę odpadami składa się zarówno zbiórka, zagospodarowanie jaki obsługa. W ostatnim przetargu nie starczyło nam pieniędzy, jakie zaplanowaliśmy na odbiór śmieci w budżecie. Przetarg nie mógł być rozstrzygnięty i nie jest to tylko problem Pleszewa. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że wciąż wzrastają stawki związane z gospodarką odpadami - m.in. wzrastają opłaty „na bramie”, „opłata marszałkowska” itd. Płaca minimalna wzrosła z kolei o 16 proc., co też ma wpływ na koszty. Ponadto produkujemy - z roku na rok - coraz więcej odpadów komunalnych - na naszym terenie tylko w 2019 roku było to już 470 kg na osobę. Kolejną kwestią jest zła segregacja przez mieszkańców - a najwięcej płacimy właśnie za śmieci zmieszane. To wszystko powoduje, że opłaty muszą ulec korekcie - komentuje wprost burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Wszystko wskazuje więc na to, że pytanie nie brzmi „czy”, ale „kiedy” i "o ile" wzrośnie stawka.

- Przede wszystkim chcemy zaproponować pewne rozwiązania by zminimalizować te skutki - chodzi m.in. o wydzielenie segregacji popiołu i odpadów bio dla budynków jednorodzinnych - i nie mówimy tu o kompostowniach - osobno ma być bio i osobno kompostownik. Wynika to również z wymagań stawianych przez Zakład Gospodarki Odpadami. I ostatnia rzecz - musimy zadbać o to, by wszyscy zaczęli za śmieci płacić. Bo dziś wiele osób tego nie robi - przez co muszą „składać” się na nich inni - komentuje burmistrz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ baranek show
27 dni temu ocena: 100%  19
jeżeli stawka wzrośnie dajmy na to o 20% to rozumiem, że pan kierowca śmieciarki czy też osoba obsługująca kubeł oraz pan operator na wysypisku.... ci wszyscy ludzie będą mieli również o 20% większe pensje - czy tak? bo jeśli nie to kto na tym skorzysta i gdzie pójdą pieniądze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ łupani po kieszeni
28 dni temu ocena: 100%  18
N i e u d o l n o ś ć burmistrzostwa z zarządzaniu odpadami i jest na poziomie nędzy i rozpaczy. Na sesji Rady Miasta będzie pole do popisu dla wszystkich radnych w jaki sposób zareagują na proponowane podwyżki opłat za śmieci. Obowiązkowe transmisje z przebiegu sesji to strzał w "10". Można się przyjrzeć aktywności naszych przedstawicieli w Radzie, którym zaufaliśmy my jako wyborcy. To trzeba obowiązkowo obejrzeć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
27 dni temu ocena: 0%  17
Skoro mówisz "nieudolność" rozumiem, że ty znasz rozwiązanie tego problemu, więc podziel się z nami łaskawie swoją wiedzą. Problem brzmi: jest plastikowa butelka. Żeby ją zutylizować trzeba ją oddać do przetworzenia. Dzięki 500+ wszystkie pensje/ceny/podatki/koszty wzrosły, więc w jaki sposób utrzymać poprzedni poziom opłat?
~ Zzzz
29 dni temu ocena: 100%  16
Gdzie można obejrzeć taka sesje? A co do śmieci to kpina żeby już była kolejna podwyzka. Niech już będą kolejne wybory
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkańcy
27 dni temu ocena: 100%  15
https://www.youtube.com/channe...
~ delfin
29 dni temu ocena: 100%  14
Dopiero co były podwyżki za smieci w 2019 płaciłem 76 zł za 3 osoby a teraz 111 zł za 3 osoby za kwartał. Teraz pewnie z 200 zł. Kpiny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkańcy
miesiąc temu ocena: 67%  13
Duda: 13-stkę dostał pan ode mnie i rządu, podwyżki za śmieci to jest samorząd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patykowski
miesiąc temu ocena: 93%  12
Jeśli burmistrzowi nie starcza do pierwszego to niech tyle nie żre.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waca
miesiąc temu ocena: 100%  11
Brak pieniędzy na nową siedzibę PK ? To może skromniej i taniej. A co nas ,którzy płacą regularnie za śmieci obchodzi że inni nie płacą i są bez karni.Przecież można z nich ściągnąć należności a nie karać uczciwych mieszkańców podwyżką.Ciekawe co zrobią radni których wybraliśmy.Właściwie to odpowiedź znamy jeszcze przed sesją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
29 dni temu ocena: 100%  10
jestem pewien że jeden z radnych nie dotrze :):):)
~ Ciocia Jadzia
miesiąc temu ocena: 100%  9
Już sobie wyobrażam aktywność radnych na sesji. Jak zwykle będą bzdurne i groteskowe zapytania oraz składane interpelacje. Oglądam każdą sesje Rady Miasta, bo się odprężam poprzez śmiech. Może znowu siądzie nagłośnienie i nie będzie słychać co mówią poszczególni radni. Na pewno zostanie puszczona w ruch automatyczna maszynka do głosowania "za" każdą propozycją burmistrza. Naprawdę warto popatrzeć i wyciągać wnioski jakich to radnych wybraliśmy.
~ Biznesmen z Pleszewa
miesiąc temu ocena: 93%  8
prezes potrzebuje dostać podwyżkę bo wszystko idzie w górę tera by się przydało tak z 15000zł na rękę brać a co tam u was robaczki? podwyżki już mieliście - szef dał?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 62%  7
Pewnie, zróbcie po 150zł od mieszkańca a jak kubeł jest 3/4 pełny to nie mogą zabrać, nie wspomnę, że Panowie którzy pracują przy odbiorze odpadów to prostackie chamy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Mieszkaniec
28 dni temu ocena: 100%  6
Nic mi się nie poprzestawiało, kubły wystawiam sam, z powrotem także sam je odstawiam, jeżeli kubeł nie jest pełny na maxa to nigdy nie jest z niego wyrzucone i ciągnę z powrotem 3/4 pełny !
~ PPL
29 dni temu ocena: 100%  5
Chyba ci się coś poprzestawiało, akurat co do kubłów, to nie ma wymagań co do zapełnienia pojemnika.
~ gregor
29 dni temu ocena: 100%  4
"a jak kubeł jest 3/4 pełny to nie mogą zabrać" Co to za idiotyczny wywód ? Nigdy się z takim nie spotkałem. Mieszkaniec płaci za odbiór śmieci, a nie za pojemnik. Smieciarka nie wie z ilu pojemników wywozi nieczystości, wie tylko ile one ważą. Nigdy nie spotkałem się z "prostackimi chamami" odbierającymi śmieci, natomiast o rozszczeniowych prostakach,. którzy najchętniej chcieli by ich pojemniki wynieść z podwórka, odstawić i jeszcze to zrobić dokładnie w tej chwili kiedy temu pasuje i owszem. Człowieku. Masz wystawić pojemnik ze śmieciami, zabrać pojemnik, czy worki tylko tyle i aż tyle. Kontaktu z pracownikami na tę okoliczność nie musisz mieć wcale. Dociera ?
~ Robert
miesiąc temu ocena: 100%  3
Kiedy będzie sesja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ratusz
miesiąc temu ocena: 100%  2
10 czerwca
~ rzecznik
miesiąc temu ocena: 100%  1
- Jak radni przyjdą