Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Opłaty za śmieci, parkowanie, podtopienia. Problemów na osiedlach nie brakuje

› Aktualności 7 miesięcy temu    4.02.2020
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
W tym roku połączono zebrania dwóch osiedli: „Jordanowskiego” i „Śródmieścia”W tym roku połączono zebrania dwóch osiedli: „Jordanowskiego” i „Śródmieścia”

Pleszew. Zebrania osiedlowe 2020. Temat śmieci, problemów z parkowaniem, ale także lokalnych podtopień - to jedne z głównych bolączek, o których mówili mieszkańcy osiedli nr 3 „Śródmieście” oraz nr 5 „Jordanowskie” podczas tegorocznego - połączonego - zebrania w Pleszewie.

 

Frekwencja - w porównaniu do lat minionych - w miarę dopisała. Mieszkańcy dwóch osiedli jak co roku wysłuchali sprawozdania władz miasta oraz swojego przewodniczącego, mieli także okazję by zgłosić swoje uwagi.

 

Na początku zaprezentowano plany poszczególnych osiedli na ten rok. „Śródmieście” zainwestuje swój fundusz w nowy plac zabaw (stary musiał zostać zdemontowany ze względu na budowę nowej siedziby dom kultury, dop. red).

- Ostatnio dużo inwestycji działo się na naszym osiedlu w ramach budżetu miejskiego - dlatego nasz budżet postanowiliśmy przeznaczyć właśnie na nowy plac zabaw na terenach pokolejowych - mówił przewodniczący Mateusz Antczak.

Osiedle „Jordanowskie” - po ubiegłorocznej instalacji zjazdu linowego dla dzieci - postanowiło tym razem zainwestować w monitoring.

- W sezonie, zwłaszcza letnim, dochodzi do dewastacji. Chcemy, żeby służyło to naszym dzieciom i młodzieży na dłużej - dlatego uważam, że monitoring jest w tej sytuacji niezbędny - wyjaśniała szefowa osiedla Elżbieta Hyla.

Po sprawozdaniu przewodniczących przyszedł czas na podsumowanie działań władz miasta - zrobiła to obecna na spotkaniu wiceburmistrz Izabela Świątek. Następnie rozpoczęto tradycyjną dyskusję, podczas której można było zgłaszać największe bolączki mieszkańców. Pierwszym - i dominującym - tematem był problem śmieci. 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Radża
  7 miesięcy temu ocena: 82%  2
  Czytam artykuł w waszej gazecie o 500 + i jak żyje tak stronniczych wypocin nie czytałem nigdy. Jak to źle z tym świadczeniem, jakie podwyżki, jaką znikomą siłę nabywczą ma ten pieniądz, jak on napędza inflacje. A gdzie pozytywne komentarze ludzi którzy wyszli dzięki temu świadczeniu z biedy ? Ludzi których stać na wysłanie dzieci na korepetycje, na ferie, wakacje, kolonie itp. Czy na prawdę żadnej takiej osoby nie znalezliście ? A może wogóle nie szukaliscie ? Słabe to Wasze nastawienie, i nie dziwie się, że nakład waszych gazet spada i szykują się u was zwolnienia. Bo z czego brać skoro już nikt nie chce was czytać. Zapomnieliście czasy kiedy normą była benzyna za 6 zł i więcej, a przecież po wyborach wygranych przez PO benzyna miała kosztować nawet 7 zł. Nikogo wtedy to nie interesowało bo przecież wygraliśmy wybory jesteśmy GOŚCIE I co ? wtedy było dobrze i tanio? Panie Prezesie Piotrowicz zmień Pań nastawienie bo za chwilę będziesz wydawał i redagował co najwyżej "Świerszczyka".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nick
  7 miesięcy temu 1
  Ciekawa opinia. Tutaj, na FB zpleszewa, jest bardzo dużo komentarzy na ten temat. Pod nazwiskiem. I co ciekawsze: wszystkie właśnie negatywne: https://www.facebook.com/zples...