Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Pleszew. Pani Władysława świętowała swoje setne urodziny!

› Aktualności 6 dni temu    29.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. urzędu

Władysława Wawrowska z Pleszewa świętowała właśnie swoje setne urodziny. Przez lata wychowała cztery córki, doczekała się dziewięciorga wnuków, czternaściorga prawnuków i aż ośmiorga praprawnuków!

 

Pani Władysława Wawrowska urodziła się 27 czerwca 1920 roku w Kajewie - jako jedna z siedmiorga dzieci Franciszki (z domu Mizerkiewicz) oraz Antoniego. Wraz z mężem – Stanisławem, który zmarł 27 lat temu, wychowała przez lata cztery córki: Jolantę, Zofię, Krystynę oraz Bogumiłę. Całe swoje życie zawodowe ciężko pracowała na roli w Kajewie.

Po zakończeniu działalności rolniczej przeniosła się do Pleszewa, gdzie odnalazła się w nowej roli.

– Gotowała i opiekowała się wnukami oraz ich dziećmi. Z miłością zajmowała się nami wszystkimi. Do dziś babcia żyje w wielopokoleniowym domu, otoczona miłością i troską – tłumaczy wnuczka pani Władysławy, Kamila Graś.

Ulubioną potrawą jubilatki są śledzie, „które zjada pod każdą postacią”. Ponadto lubi gotowane jajka, twarożek i słodką herbatę.

– Wokół babci cały czas coś się dzieje, regularnie odwiedza ją cała rodzina, w tym najmłodsi. To właśnie chyba towarzystwo młodych ludzi to tajemnica długowieczności babci – dodaje pani Kamila.

Warto w tym miejscu odnotować, że pani Władysława doczekała się dziewięciorga wnuków (Wiesława, Mirosław, Urszula, Bożena, Dariusz, Aneta, Kamila, Marzena oraz Sergiusz), czternaściorga prawnuków i aż ośmiorga praprawnuków!

W minioną sobotę - podczas świętowania setnych urodzin - w domu pojawiły się władze Miasta i Gminy Pleszew. Życzenia, kosz słodkości oraz okolicznościowe gratulacje w imieniu burmistrza Arkadiusza Ptaka wręczyła wiceburmistrz Izabela Świątek - w asyście Jolanty Wolińskiej z Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich UMiG w Pleszewie. Wiceburmistrz przekazała również list gratulacyjny od premiera. A później świętowano - w gronie wielopokoleniowej rodziny.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Osoba
  5 dni temu 2
  Życzę Pani zdrowia i kolejnych urodzin.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Osoba
  6 dni temu 1
  Pani Władysławie życzę dużo zdrowia i kolejnych urodzin
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji