Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Przedsiębiorco, złóż wniosek! Trwa nabór w ramach tarczy antykryzysowej

› Aktualności 6 dni temu    21.05.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Powiat pleszewski. Do 26 maja trwa nabór wniosków dla przedsiębiorców samozatrudnionych, przedsiębiorców zatrudniających do 250 pracowników, a także dla organizacji pozarządowych - w ramach tarczy antykryzysowej.

 

- Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na wsparcie przedsiębiorców w związku w wystąpieniem COVID-19 wydatkował kwotę niemal 17 mln zł. W ramach Tarczy pozyskano natomiast 32 mln zł - informuje Piotr Janiak zastępca dyrektora PUP w Pleszewie.

Jakie są warunki otrzymania pomocy w ramach tarczy? Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, warunkiem otrzymania dofinansowania na okres do 3 miesięcy jest wystąpienie spadku obrotów gospodarczych o co najmniej 30 procent - w dwóch kolejnych miesiącach 2020 r. w porównaniu z tożsamymi miesiącami 2019 r.

Wnioski przyjmowane są na: przyznanie mikroprzedsiębiorcom, małym oraz średnim przedsiębiorcom dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne, na podstawie art. 15zzb ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19; przyznanie przedsiębiorcom - osobom fizycznym nie zatrudniającym pracowników - dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności na podstawie art. 15 zzc ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19; przyznanie organizacjom pozarządowym lub podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne na podstawie art. 15 zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wnioski można składać w postaci elektronicznej - poprzez platformę praca.gov.pl - tradycyjnie do skrzynki podawczej znajdującej się na parterze PUP Pleszew lub poprzez wysłanie pocztą na adres urzędu.

Informacji o naborze udzielają pracownicy PUP Pleszew pod numerem telefonu 62 7427 425.

Zasady naboru i wnioski dostępne są również TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ robotnik
6 dni temu 2
mój szef pieniądze bierze ale pracownikom ch....a daje, wypłata mniejsza o połowę bo roboty aż tak nie ma a on twierdzi, że pieniądze z tarczy są dla niego a nie żeby dać pracownikowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wesoły czlowiek
6 dni temu ocena: 100%  1
Przeczytaj co napisałeś to zrozumiesz że szef ma rację!