Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne rozpoczyna wielomilionowe inwestycje

› Aktualności 8 miesięcy temu    15.12.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Wizualizacja zaprezentowana podczas ostatniej sesji rady miastaWizualizacja zaprezentowana podczas ostatniej sesji rady miasta

Pleszew. Rozpoczęły się pierwsze prace, związane z przyszłoroczną przeprowadzką Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Siedziba zakładu przeniesie się z ul. Fabrycznej w rejony ul. Kaliskiej i Polnej.

 

O planowanej zmianie lokalizacji Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach. Wszystko powiązane jest z niedawnym zakupem przez Famot terenów przy ul. Fabrycznej, gdzie „komunalka” ma obecnie swoją siedzibę.

- W wyniku przetargu nieograniczonego sprzedano tereny przy ul. Fabrycznej i na Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej (działki przy ul. Wschodniej, dop. red.) - przypomina burmistrz Arkadiusz Ptak.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Famot kupił od miasta działki za miliony

Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży - w sumie 12,3 mln zł - miasto, a właściwie sama spółka, zbuduje nową siedzibę dla PK. Ale nie tylko. Jak podkreśla włodarz, wspomniana wyżej transakcja pomiędzy miastem a Famotem to „wartość dodana” dla samorządu.

- Z jednej strony dajemy możliwość rozbudowy firmie Famot, ale z drugiej za pozyskane pieniądze dajemy możliwość rozwoju i całkowitej modernizacji PK - podkreśla włodarz.

No dobrze, co konkretnie jest w planie?

Jak opowiada Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, w sumie chodzi o kilka inwestycji. W rejonie ul. Polnej i Kaliskiej poza budową nowego budynku biurowo-socjalnego dla samego PK, powstanie także nowy PSZOK, z kolei obok stacji wodociągowej - zbudowana zostanie stacja diagnostyczna oraz - co jest nowością - myjnia samochodowa. Zmodernizowany zostanie ponadto punkt przeładunkowy w Dobrej Nadziei.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kieł narwala
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Sens funkcjonowania zakładów komunalnych to był ale za "komuny" - wtedy nie było firm prywatnych . Teraz budowanie nowego zakładu to wywalanie pieniędzy w błoto. Po co myjnia czy stacja diagnostyczna jak jest sporo takich biznesów w Pleszewie i okolicy. To samo z budowaniem biurowca - nie można wynająć jakiego budynku i wyremontować ? Gmina z tych kilkunastu milionów powinna spłacić długi i prowadzić tak finanse by na końcu kadencji wszystkie długi po swojej działalności mieć spłacone.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marian
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
ja mam kilka aut i motocykli ale tam przeglądów już u nich nie robię bo ta babeczka co przeglądy robi czepia się byle pierdół, ostatnio auto przeglądu nie przeszło powiedziała, że jak usunę usterkę to mam przyjechać i zapłacę 20zł no więc usterkę usunąłem pojechałem na przegląd i zapłaciłem 60zł a więc zostałem oszukany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cpn
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
to rób przeglądy tam gdzie ci się nie doczepią do takiej pierdoły.. stacji jest w Pleszewie i okolicach tyle że możesz wybierać
~ jacoby
8 miesięcy temu ocena: 83%  2
stacji diagnostycznych w Pleszewie jest więcej niż sklepów na co i po co komu następna...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszek
8 miesięcy temu ocena: 89%  1
Przestańcie mącić Pleszewianom w głowach panowie Burmistrzu i prezesie PK. Jeżeli ktoś coś sprzedaje, to zawsze stara się czynić z zyskiem. Twierdzicie w/w ze transakcja jest zyskowna. A co z niej będą miel mieszkańcy ? Wiadomo, że PK będzie miało nowa siedzibę. A my mieszkańcy, co trzeba wprost powiedzieć - niekończące się podwyżki opłat za śmieci, wodę, kanalizację i w niedługim czasie dodatkową opłatę za deszczówkę ? Czy tak ? Eee tam.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji