Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Przyjdź na spotkanie z Markiem Krajewskim

› Aktualności 5 dni temu    23.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Radosław Kaźmierczak

Pleszew. Marek Krajewski – znany pisarz, filolog klasyczny, autor poczytnych kryminałów – odwiedzi Pleszew.

 

Pleszewska biblioteka zaprasza do swojej siedziby na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Odbędzie się 30 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej.

Marek Krajewski – pisarz i filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego. Autor książek: m.in.: „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Dżuma w Breslau”, „Rzeki Hadesu”, „W otchłani mroku”, „Władca liczb”, „Arena szczurów”, „Mock. Ludzkie zoo”, „Mock. Pojedynek”, „Pomocnik kata”.

Razem z Mariuszem Czubajem opublikował dwa kryminały z cyklu, którego bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater pracujący w trójmiejskiej policji: „Aleja samobójców” (2008), „Róże cmentarne (2009). Twórca bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i komisarzu Edwardzie Popielskim, które ukazały się już w dwudziestu krajach.

Marek Krajewski jest laureatem m. in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Księgarzy „Witryna”, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Za wkład w promocję miasta otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Spotkanie odbędzie się 30 września (środa) o godz. 18.00 w bibliotece. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną ilość wejść jest ograniczona. Wejściówki można odbierać od 21 września. Uczestnicy muszą przestrzegać reżimu sanitarnego.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!