Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew: PSZOK do 15.00 – a może do 18.00?

› Aktualności ponad rok temu    16.06.2018
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie znajduje się przy ul. Fabrycznej 5. Od teraz czynny jest w soboty nie do 14.00, ale do 15.00Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie znajduje się przy ul. Fabrycznej 5. Od teraz czynny jest w soboty nie do 14.00, ale do 15.00

Pleszew. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie, znajdujący się przy ul. Fabrycznej będzie czynny w soboty do 15.00 - o godzinę dłużej niż dotychczas. Tak zdecydowali radni. Część zastanawia się jednak nad kolejnym wydłużeniem czasu otwarcia podczas weekendu. Wszystko rozbija się kasę.

 

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie mieszkańcy sami mogą na co dzień wywozić śmieci, odpady zielone czy wielkogabaryty.

Działa on przy ul. Fabrycznej 5 od poniedziałku do piątku – od 6.00 - 22.00 a w soboty od 6.00 do 14.00. Ale to się właśnie zmieniło. Teraz w soboty odpady będzie można odstawiać godzinę dłużej – do 15.00.

Tymczasem radny Eryk Kowcuń idzie jeszcze dalej w swej propozycji.

– Widzę, jakim zainteresowaniem PSZOK cieszy się w soboty. Wiele osób prowadzi prace w ogrodach czy działkach, wywożą odpady zielone, gałęzie itd. Dlatego uważam, że powinien być on czynny jeszcze dłużej - np. do 18.00 - komentował na sesji rajca.

Władze gminy i spółki PK podkreślają, że przedłużenie otwarcia PSZOK o godzinę w soboty nie spowoduje dodatkowych kosztów.

- Jednak jeszcze dłuższe godziny otwarcia wiązać się już muszą z zatrudnieniem kolejnej osoby – odpowiada Andrzej Jędruszek, wiceburmistrz Pleszewa.

Sam prezes PK również przyznaje, że obciążenie PSZOK w soboty jest tak duże, że dłuższe godziny otwarcia wymagałyby zatrudniania nowej osoby. - Jest to jednak oczywiście do dyskusji przy kolejnym przetargu – komentuje Grzegorz Knappe.

Eryk Kowcuń zaznacza, że zmiany nie muszą dotyczyć całego roku. - Można zrobić otwarte w soboty do 18.00 np. tylko od maja do września, kiedy widać, że kubły naprawdę są szybko zapełniane – mówi. I proponuje skrócenie godziny w tygodniu kosztem wydłużenia w soboty.

Podobnie uważa Zdzisław Gorzeliński. - Przecież od poniedziałku do piątku - zwłaszcza zimą - punkt nie musi być czynny do 22.00. Skracając np. do 20.00 zyskamy 10 godzin, które - jeśli chodzi o koszty - można wyrównać w sobotę – wylicza rajca.

Okazuje się jednak, że w praktyce nie jest to takie proste. - Pracownik PSZOK po 15.00 ma inne zajęcia do wykonania, więc i tak wiązałoby się to z zatrudnieniem nowej osoby - odpowiada wiceburmistrz Jędruszek.

A burmistrz Adamek dodaje, że nie ma nic za darmo. - Każde dodatkowe czynności mają wpływ na cenę wywozu śmieci i każde rozszerzenie zadań powoduje zwiększenie kosztów – zaznacza Marian Adamek. I sugeruje, żeby zajęła się tym już nowa rada, pod koniec roku, kiedy będzie organizowany nowy przetarg na wywóz śmieci. I tak też ostatecznie orzekli rajcy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Irek
ponad rok temu 1
Pan Kowcuń wpadł w szał i szaleje na sesji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji