Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Strażnicy miejscy będą pracować także w soboty?

› Aktualności 8 miesięcy temu    22.09.2019
Redakcja
komentarzy 9 ocen 1 / 0%
A A A
Działania strażników mogą zostać rozszerzone o niektóre soboty. Od lipca w swojej pracy mogą wykorzystywać nowy samochód.Działania strażników mogą zostać rozszerzone o niektóre soboty. Od lipca w swojej pracy mogą wykorzystywać nowy samochód.

Pleszew. 1.546 kontroli przeprowadzili strażnicy miejscy do tej pory na terenie całej gminy Pleszew - sprawdzając m.in. czym palimy w naszych piecach. Od jakiegoś czasu kontrolują także posesje pod kątem segregacji śmieci. To nie wszystko - możliwe, że w miesiącach „zimowych” municypalni pracować będą również w niektóre soboty.

 

Kontrole straży miejskiej trwają już od wielu miesięcy. To efekt zmian związanych z działalnością tej formacji po objęciu fotela burmistrza przez Arkadiusza Ptaka. - Działalność strażników ma być nastawiona na dbanie o czystość i estetykę miasta - i to się nie zmieniło - komentował podczas niedawnej sesji włodarz.

Jednym z priorytetów jest m.in. walka o czyste powietrze. Stąd kontrole - czym palimy. Jak zaznaczają jednak władze miasta prewencja jest tutaj połączona z edukacją - poza interwencjami głównym zadaniami strażników w Pleszewie jest też inwentaryzacja pieców. Wszystko po to, by określić, które wymagają wymiany i w jakim terminie - według obowiązujących obecnie norm wyznaczonych m.in. uchwałą antysmogową sejmiku województwa wielkopolskiego.

Według dotychczasowych danych najwięcej pieców - z tych skontrolowanych - bo aż 958 - powinno być wymienionych do roku 2024.

Strażnicy miejscy poza piecami sprawdzają przy okazji, czy mieszkańcy dobrze segregują śmieci. Przez osiem miesięcy wydali w sumie 25 pouczeń, a 16 kontroli zakończyło się mandatami. Burmistrz miasta nie ukrywa jednak, że trwają pewne przymiarki do pracy strażników nie tylko w dni powszednie, ale także w niektóre soboty. 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obs
8 miesięcy temu 12
Do Adama jak zadzwonię na 997 zdąży odjechać .Bo zanim zadzwonię zanim odpowiem na pytania i zanim dojadą będzie po wszystkim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
8 miesięcy temu 11
Na Kaliskiej a róg szkolnej też niebieski worek ze śmieciami.Ludzie ogarnięcie się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jprdl
8 miesięcy temu ocena: 22%  10
właśnie jechałem i faktycznie koło neru wisi torba ze śmieciami na żółtym słupie, jak to wygląda?! mam nadzieje że to ktoś sprzątnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ekolog
8 miesięcy temu ocena: 88%  9
Trzeba było stanąć i sprzątać A nie się wymadrzac.
~ W.
8 miesięcy temu ocena: 80%  8
A jeszcze niedawno pan A.Ptak jako v-c burmistrz współzapowiadal likwidację straży miejskiej. Skąd ta odmiana ? I jak tutaj uważać pana Burmistrza za wiarygodnego człowieka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
8 miesięcy temu ocena: 93%  7
Jak to skąd etaty musza być proponuję się zainteresować tym nowym autem straży co sobie parkuję przed siedzibą straży znaki znakami ale panowie za blisko skrzyżowania podlegacie pod mandat macie parking naprzeciwko ale pewnie niewolno wam bo tak są miejsca dla szychow z innej tam obecnej instytucji ale jak jeszcze raz zobaczę zadzwonie po drogowke i będzie mandacik i punkty a to będzie wyglądało komicznie ludzi sprawdzać a samemu dawać zły przykład. To że skrzyżowanie w remoncie nieznaczny że można tak blisko stawać wręcz przeciwnie należy je maksymalnie udroznic
~ życzliwy
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
a ja proponuje w końcu skontrolować stare bloki na maliniu ciągle palą śmieciami smród taki że nie ma czym oddchać ,a gdzie tu wyjść z dzieckiem na plac zabaw czy wystawić pranie na balkon
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kandydat na posła
8 miesięcy temu ocena: 67%  5
Słuchajcie na ul Piaski obok Neru jakaś kur.. na słupie zawiesiła reklamówkę ze śmieciami, kawałek dalej wisi kolejna tylko czekać aż pęknie i śmieci rozsypią się po okolicy jadąc w stronę Zielonej Łąki leży w rowie pełno śmieci, czy strażnik miejski jadąc autem i widząc takie śmieci nie powinien tego zgłosić i czy nie powinno to być uprzątnięte? Czy też jedzie sobie i ma wyje....e ?? A śmieci leżą dalej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pina
8 miesięcy temu ocena: 75%  4
Myślę, że każdy powinien to zrobić Ty również. Czas jaki poświęciłeś na napisanie tych wypocin mogłeś przeznaczyć na usunięcie reklamówki ze śmieciami na ulicy Piaski.
~ Obs
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
A ja proponuję poobserwować co dzieje się pod szkołą nr1 na Szkolnej między 7.30 a 8. potem 11.20,12.15itd.Samochody parkowane gdzie się da np. na pasach a dzieci gdzie mają przejść.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
To dzwon na 997
~ ..
8 miesięcy temu ocena: 83%  1
No właśnie - gdzie mają przejść dzieci ? chacha . Poza tym o 7.30 strażnicy jeszcze śpią.