Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Ta inwestycja może kosztować od 6 do 7 mln zł

› Aktualności 21 dni temu    7.09.2020
Redakcja
komentarzy 13 ocen 1 / 100%
A A A

Pleszew. Koncepcja jest, wstępna zgoda radnych również – wszystko wskazuje na to, że planowana wielka przebudowa otwartego basenu miejskiego w końcu dojdzie do skutku. Jak zapowiada burmistrz, inwestycja szacowana jest na 6-7 mln zł.

 

O planach, związanych z dużą modernizacją basenu, mówi się w mieście już od dawna. Przypomnijmy: obecny obiekt ma już 60 lat - otwarty został w 1960 roku dzięki wysiłkowi i determinacji wielu mieszkańców - społeczników.

Czas zrobił niestety swoje – jak zaznaczali już wcześniej na naszych łamach administratorzy obiektu, kolejne remonty nie są już po prostu w stanie poprawić całej infrastruktury, a generują jedynie kolejne koszty (dość powiedzieć, że tylko w 2018 roku spółka Sport Pleszew zainwestowała w remont 150 tys. zł).

Dlatego – już w minionym roku – rozpoczęły się otwarte dyskusje o planach związanych z kompleksową przebudową – a właściwie budową nowego otwartego basenu dla mieszkańców.

Przede wszystkim chodzi o zapewnienie atrakcji dla całych rodzin.

- Na pewno chodzi o różnego rodzaju zjeżdżalnie czy inne nowoczesne elementy zapewniających frajdę – komentował już wcześniej na łamach „Życia Pleszewa” Andrzej Madaliński, dyrektor spółki Sport Pleszew.

Sam burmistrz również przyznawał, że chodzi o zaaranżowanie miejsca głównie pod kątem relaksu i wypoczynku.

Czas mija, a od wspomnianych deklaracji burmistrza o przebudowie basenu mija już ponad rok. Czy plany nadal są aktualne? Włodarz zapowiada, że tak.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Benny Hill
20 dni temu ocena: 100%  14
Oby nowy basen przez Covid19 nie podzielił losu słynnej rynkowej fontanny. Ja tam zaś proponuję dobudować do ratusza wieżę, bo co to za ratusz, który takowej nie posiada. Wtedy można by na jej szczycie ustawić strażnika miejskiego, który co godzinę będzie trąbił hejnał miasta, a w święto powiatu hymn pana Michała K.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewianin
21 dni temu ocena: 92%  13
Budowa nowej drogi z Pleszewa do Kowalewa kosztowala ok.6 mln.zl. tak samo do Korzkiew, (taka kwota byla podawana) a na tak malym terenie jak pleszewski basen wylaczyc ok.7 mln. to kwota niewyobrazalna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
20 dni temu ocena: 0%  12
Nie napisałem nigdzie, że wiem co będzie robione, a swoją opinię. Nie pluje jadem jak nie mam ku temu żadnego powodu. Niektórym też to polecam.
~ Teodor Uwaga
20 dni temu ocena: 89%  11
A ty Tomasz wiesz co tam będzie budowane? Ty chyba jesteś adiutantem burmistrza ?
~ Tomasz
20 dni temu ocena: 18%  10
a wiesz co planują zrobić? Tam jest ogrom terenu który można zagospodarować. Patrząc na rozmach z jakim realizowane są dotychczasowe inwestycje to można spodziewać się bardzo okazałego ośrodka do którego będą zjeżdżać ludzie z okolicy
~ Bob
20 dni temu ocena: 67%  9
Ostrów Wlkp. zapłacił tyle samo a powierzchnia nie powala na kolana ;)
~ frodo
21 dni temu ocena: 83%  8
Nie jest to inwestycja niezbędna, gdyby nie było parku wodnego to co innego a tak...trzeba oszczędzać, zwłaszcza, że samorządom się nie przelewa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pływak
20 dni temu ocena: 100%  7
Jeszcze niedawno Burmistrz prawie na każdej sesji Rady Miasta burmistrz płacze ze coraz mniej w budżecie pieniędzy, że na wszystko nie starcza. A tu sie okazuje, że wcale nie jest tak źle skoro na huczne inwestycje pieniądze się znajdują. Gdy w budżecie domowym brakuje kasy, wtedy ograniczamy wydatki i zamiary inwestycyjne. Podobnie powinno być z budżetem miasta. To takie oczywiste. Może i basen napowietrzny wymaga rewitalizacji, ale aż za 7 000 000 zł !
~ Teodor Uwaga
21 dni temu ocena: 77%  6
Obserwator ma rację. Takie wielkie inwestycje - panie Burmistrzu- należy konsultować z mieszkańcami a nie z radnymi, bo ci ostatni w większości są totalnie niekompetentni, oni tylko naciskąć "guzik" na tablecie umieją i to zawsze na "tak". Czy na sesji i w komisjach Rady była jakaś dyskusja z ich strony w temacie. Dlaczego Zycie Pleszewa nie drąży tematu, dlaczego nie opisuje przebiegu sesji, dlaczego nie uczestniczy w spotkaniach komisji Rady, żeby później zdać relację. Wówczas będziemy wiedzieć na ile dany radny czy radna są kompetentni. Redakcjo przebudźcie się i zacznijcie właściwie wykonywać swoją pracę. Boicie się kogoś, nie chcecie podpaść komuś...?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nik
14 dni temu 5
A kto i po co wybrał radnych? Nie mieszkańcy?
~ Letnik
21 dni temu ocena: 73%  4
Czy nie szkoda takich pieniedzy ? Do konca swiata sie ta inwestycja nie splaci ,a kto tam pojdzie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
20 dni temu ocena: 44%  3
Przechodzisz obok basenu w okresie letnim czy po prostu piszesz opinię bez poparcia dowodami? Nie wszystko jest nastawione na zysk, niektóre inwestycje po prostu się robi. Parki, dreptaki itd tym bardziej sie nie zwracają
~ Obserwator
21 dni temu ocena: 85%  2
1. Planując wydać 6-7 mln proszę najpierw o wizytę w Ostrowie Wlkp. gdzie za taką samą kwotę pokazali jak powinien wyglądać basen. 2 Jeżeli sezon mamy jaki mamy to proszę pamiętać (jak w Ostrowie Wlkp.) o podgrzewanej wodzie. 3. Najlepiej mocno przemyśleć ten wydatek i może pójść w coś czego nie ma a za 6-7 mln można sporo. Konsultacja przy okazji spotkań z mieszkańcami mogłaby wskazać kierunki inwestycji a przygotowanie kilku koncepcji będzie niewielkim wydatkiem przy tych 6-7 mln
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
20 dni temu ocena: 25%  1
Bardzo ładnie i konkretnie napisane ;)