Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. To był bardzo… smaczny egzamin! [ZDJĘCIA]

› Aktualności miesiąc temu    2.07.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Pleszew. Młodzież ucząca się w zawodzie kucharza w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zdawała praktyczny egzamin zawodowy. To drugi etap zdobywania kwalifikacji przez uczniów, którzy kończą w tym roku szkołę branżową I stopnia. Nad jego przebiegiem czuwała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Poznania.

 

Jak zaznaczają władze placówki, egzamin praktyczny odbywał się z zachowaniem wszystkich zasad higieniczno-sanitarnych, które są wymaganie nie tylko przez przepisy związane z przygotowywaniem żywności, ale wynikają również z panującej pandemii koronawirusa.

- Dla wszystkich egzaminowanych osób przygotowano takie samo zadanie polegające na przygotowaniu konkretnej potrawy. Do swojej dyspozycji dostali m.in. warzywa, mięso, przyprawy i na podstawie wytycznych mieli zrobić danie, które zostało poddane ocenie przez komisję egzaminacyjną - wyjaśnia Danuta Rutkowska, egzaminator z OKE.

Podczas egzaminu młodzież musiała zdawać się tylko na swoje umiejętności, wyczucie smaku i poczucie estetyki. Konieczne było również przestrzeganie zasad BHP. Zanim jednak uczniowie przystąpili do praktycznej części egzaminu musieli zmierzyć się z teorią, którą zdawali kilka dni wcześniej. To był pierwszy z elementów weryfikacji ich wiedzy zdobytej w ciągu trzech lat nauki zawodu.

- Egzamin teoretyczny i praktyczny są bardzo ważne, bowiem pokazują, czego na zajęciach w szkole i na warsztatach nauki zawodu nauczyli się przyszli kucharze. Wbrew pozorom gastronomia jest bardzo trudną i wymagającą branżą, a pracodawcy oczekują od swoich pracowników sporych umiejętności. Pozytywne zdanie takiego egzaminu jest dowodem na ich przygotowanie do wykonywania zawodu - dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Po zdaniu egzaminu uczniowie są gotowi do wejścia na rynek pracy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kontynuowali swoją edukację na przykład w zaocznych liceach dla dorosłych lub odbywali szkolenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!