Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. „To skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych w mieście”

› Aktualności 4 miesiące temu    23.02.2020
Redakcja
komentarzy 30 ocen 1 / 100%
A A A

Pleszew. Wiele wskazuje na to, że kompleksowa modernizacja ul. Targowej - wraz z budową ronda na jej skrzyżowaniu z ulicami Bogusza i Słowackiego - dojdzie do skutku. Pleszew znalazł się na liście wojewody do dofinansowania. Ostateczna decyzja zależy jednak od premiera. Jest będzie ostateczna akceptacja - to za ponad 4,1 mln zł zmieni się całkowicie otoczenie przy parku. Niestety - kosztem części drzew.

 

O planach związanych z całkowitą przebudową ul. Targowej w Pleszewie pisaliśmy już na naszych łamach kilkukrotnie. Przypomnijmy: koncepcja zakłada przebudowę „od ronda do ronda” - czyli modernizację trasy od istniejącego ronda przy Malińskiej (które także miałoby być lekko przebudowane) do drugiego ronda - tym razem wybudowanego „od zera” na istniejącym skrzyżowaniu z ul. Słowackiego i Bogusza. Wielka przebudowa wpisuje się ponadto w część większych zmian w tym miejscu - związanych m.in. z utworzeniem centrum przesiadkowego na terenach pokolejowych - chodzi o jak najlepszy dojazd dla autobusów, które będą tam zmierzać. Warto też przypomnieć, że prace związane z połączeniem ul. Targowej z Kolejową już trwają.

Kiedy wspomniana inwestycja będzie możliwa do realizacji? Pleszew wystartował w konkursie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Jesteśmy na liście wojewody do dofinansowania, czekamy tylko na zatwierdzenie przez Prezesa Rady Ministrów - referuje wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek. Według wstępnych szacunków inwestycja może kosztować ok. 4,1 mln zł. - To największa inwestycja drogowa planowana w tym roku przez gminę - zaznacza wiceburmistrz.

Przy okazji tej inwestycji nie zabraknie też z pewnością kontrowersji - związanych z wycinką części drzew w parku miejskim - właśnie po to by stworzyć wspomniane większe rondo.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jatzek
3 miesiące temu ocena: 100%  30
Boję się ludzi nie wrażliwych na przyrodę,dla których jazda samochodem jest ważniejsza niż wszystko inne.Tacy ludzie niedługo doprowadzą tą planetę do zagłady.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Optymista
3 miesiące temu ocena: 75%  29
Wszystkie postępowe społeczności miejskie chcą nowych parków,zieleni itp. Natomiast ruch samochodowy ograniczać,szczególnie w centrum. Nasze wnuki będą nas przeklinać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz
4 miesiące temu ocena: 100%  28
na wschodniej nasadzili drzew ale w lato zapomnieli podlewać i połowa zwiędła - typowe urzędasy - JANUSZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mad Rostansky
4 miesiące temu ocena: 67%  27
Niektórzy chcieliby mieć wszystko naraz. Rondo w tym miejscu miało być kadencję wstecz albo i lepiej. Nagle niedowiarki się obudziły i piszą brednie, że im park się skurczy. Właśnie poglądy takich ludzi powinny być tępione. Bo im nic się nie podoba. Ludzie, nasadzą Wam tych drzew. Poza tym chcecie świeżego powietrza?? To wyeliminujcie te kopciuchy, albo niech w końcu straż miejsca się wykaże, bo palą co chcą i to wszystko wdychamy i nikt problemu nie widzi. Szczególnie Malińską proszę zbadać tym ludziom kominy bo taki smród, że...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joanna
4 miesiące temu ocena: 82%  26
Niestety nasadzenia nie załatwią sprawy, po pierwsze dlatego, że nawet kilkaset kilkuletnich drzewek nie zastąpi jednego dorodnego, a po drugie w związku z bardzo ciepłymi i suchymi miesiącami letnimi drzewka usychają - wystarczy spojrzeć na wcześniejsze nasadzenia, prawie wszystkie uschły. Potrzeba po prostu odpowiedniego podejścia, nastały czasy kiedy bez względu na rodzaj prac najpierw się wycina bo tak łatwiej, w wielu przypadkach przynajmniej 50% drzew byłoby można ocalić.
~ Kozioł
4 miesiące temu ocena: 14%  25
Swoją dupe se zbadaj czy czasem za mocno nie kopci jak pierdzisz i niemasz gaci obsranych.
~ ozzy
4 miesiące temu ocena: 46%  24
Kocham ronda, beton, asfalt i samochody... A tak serio...opamiętajcie się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzięki
4 miesiące temu ocena: 70%  23
Koniec parku. Innych terenów zielonych brak...pustynia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bromba
4 miesiące temu ocena: 67%  22
Udamed, bardzo szkodliwa i krótkowzroczna wypowiedź. Robimy te błędy jakie przed laty robiono na zachodzie, gdzie teraz z mozołem odtwarzają tereny zielone i przydrożne zadrzewienia. Chcesz chorób, gorąca, zanieczyszczeń, suszy to Twoja sprawa, większość ludzi chce zieleni w mieście.
~ Udamed
4 miesiące temu ocena: 43%  21
Kolego, koleżanko, chcesz zieleni to proszę jechać do plant. W czym problem. Komuniści i konfidenci... Nic wam nie podoba się rondo zatwierdzone i bardzo dobrze. Tylko ronda bo to naprawdę bezkolizyjne skrzyżowanie
~ Czecho
4 miesiące temu ocena: 70%  20
Wycinka ma taki rozmach, że chyba rondo - gigant powstanie. Jest tyle o wiele bardziej niebezpiecznych miejsc, a tutaj...kiedy była poważna kolizja - policja mogła łapać tych co wymuszają pierwszeństwo. Była o wiele prostsza opcja, ale oczywiście nikt nie pomyślał - wystarczyło zamknąć Targową w pobliżu marketu Ila...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asfalt jak stół
4 miesiące temu ocena: 92%  19
Tylko żeby nie zrobili takiej lipy jak z drogą do Kowalewa, proponuje przejechac się i zobaczyc jakie nierówności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heh
4 miesiące temu ocena: 39%  18
Jeżdżę przez to skrzyżowanie co najmniej 2 razy dziennie- do pracy i z pracy i nie widzę w tym skrzyżowaniu nic niebezpiecznego.. Jest szerokie, bardzo dobra widoczność z każdej strony więc kto uważa że to rondo jest niebezpieczne lub skomplikowane? No już prostrzego skrzyżowania nie da się zrobić...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tojatoja
4 miesiące temu ocena: 78%  17
Problem w tym ,że RONDA JESZCZE NIE MA!!!! Zanim coś napiszesz sprawdź połączenie palca z mózgiem! A propos widoczności- od wiosny do późnego lata nie ma ,szczególnie gdy się chce skręcić w lewo z Bogusza! Rondo jak najlepsze rozwiązanie!!!! Już prościej chyba ie można!
~ Mad Rostansky
4 miesiące temu ocena: 59%  16
Rondo ma powstać i co komu się już nie podoba? Obecny stan tego skrzyżowania i ruch tam się odbywający to porażka. Ludzie wymuszają pierwszeństwo, wieczne utrudnienia czy to w godzinach porannych, czy już popołudniowych, czy w dni targowe itp. Jest tu naprawdę sporo miejsca, by wykonać rondo z prawdziwego zdarzenia a widząc po projekcie takie właśnie będzie i cieszę się, że w końcu będzie zmiana na lepsze. Jeszcze w mieście potrzeba kilka rond, m. in. rondo koło restauracji BAX, koło przedszkola nr 2, zbieg ulic poniatowskiego, Kazimierza Wielkiego, mieszka I i Bolesława Krzywoustego tam też jest chora krzyżówka
~ d
4 miesiące temu ocena: 76%  15
koniec parku witaj skweku rip
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie budowlaniec
4 miesiące temu ocena: 80%  14
cytuję: "Według wstępnych szacunków inwestycja może kosztować ok. 4,1 mln zł " . Z informacji jaka podał pan v-ce burmistrz wynika, że są dwa rodzaje szacunków: - wstępne czyli "na oko" ? i szacunki "normalne" czyli wynikłe z obliczeń". A jeżeli kosztorys /ostateczny/ wykaże, że na inwestycję wystarczy 2 mln. zł, to co się dzieje z pozostałą częścią przyznanych środków ? Wg mnie kosztorys czy to "wstępny" czy "obliczeniowy" powinien być poddany weryfikacji przez odpowiednią państwową instytucję kontrolną i zatwierdzony. Czy tak się dzieje ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łysy łysol
4 miesiące temu ocena: 100%  13
Zapewne poddany jest weryfikacji pod kątem zgodności z planowanymi działaniami. Po pierwsze kosztorys inwestorski musi być zgodny z działaniami i tam są kwoty z cen rynkowych np. na I kwartał 2020. Podpisuje się umowę i realizuje przetarg, a tam ceny mogą być inne - różne zaproponowane przez różnych wykonawców. Wybiera się najkorzystniejszą według założonych kryteriów np. cena, czas wykonania i gwarancja. W kosztorysie powykonawczym, jeśli są oszczędności (w co wątpię, bo realizacja będzie pewnie III kwartał 2020) to refundacji z dofinansowania podlega to co jest wykonane i założone w projekcie - czyli dofinansowanie nie zostaje wypłacone bo nie było potrzebne więcej niż zostało zrobione.
~ Mariolka
4 miesiące temu ocena: 71%  12
Jeżeli będą naprawiać Targową z rondlem, to którędy ja będę szła na Osiedle Tysiąclecia ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariolka
4 miesiące temu ocena: 100%  11
Zginyła - mówisz, że przez Kowalew szedleć czyli lyź ? Ja tam się boję przez Kowalew, bo tam ciągle protestują, a to przeciw smrodowi, a to szlabanowi bo się nie zamyka, a to przeciw obwodnicy ... Naprawdę strach.
~ Zginyła czorno czopka , mo być bo bydzie po imprezie
4 miesiące temu ocena: 79%  10
Przez kowalew się brykniesz przynajmniej troche schudniesz.
~ Zginyła czorno czopka, mo być bo bydzie po imprezie
4 miesiące temu ocena: 56%  9
Jak ktoś nie myśli jak jedzie albo prawko kupił za czopke śliwek to każde skrzyżowanie jest niebezpieczne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SPa
4 miesiące temu ocena: 83%  8
Zanim redaktor czy redaktorowa napisała tą informację /niedziela 23,02,2020 ok.godzi. 18.20/, drzewa w miejscu gdzie ma powstać rondo wycięto już kilka dni wcześniej. Spóźniliście się z informacją. A to że drzewa wycięto świadczy, że pieniądze na powstanie ronda już są zapewnione, bo bez tej zgody, na pewno wycinki by nie wykonano.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adhd
4 miesiące temu ocena: 48%  7
Rondo potrzebne i koniec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sudoku
4 miesiące temu ocena: 62%  6
Co nas pleszewian interesują stare 2 czy 8 drzew? To rondo to ulga dla wszystkich uczestników ruchu. Ile tam jest wymuszeń pierwszeństwa. Chcąc dbać o ekologię proszę straż miejską o sprawdzenie kominów czym palą niektórzy na ulicy malinskiej. Dziękuję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Folka
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Co z tego, że jadę przepisowo jeśli ktoś inny wymusza pierwszeństwo czy zajeżdża drogę? Niejedną taką sytuację z tego skrzyżowania mam nagraną kamerką samochodową.
~ Bolek
4 miesiące temu 4
foka ma rację a nawet nie ma
~ Tekla skrzypaczka
4 miesiące temu ocena: 38%  3
Folka, wystarczy tam jeździć zgodnie z przepisami. Są bardziej niebezpieczne miejsca gdzie regularne są wypadki. Im mniej terenów zielonych tym więcej pacjentów w szpitalach i osób z zaburzeniami psychicznymi.
~ Folka
4 miesiące temu ocena: 62%  2
Mątwa chyba nie jesteś kierowcą. To rondo jest bardzo potrzebne i choć nie jestem za wycinaniem drzew, to tutaj akurat pierwszeństwo ma bezpieczeństwo ludzi a w tym pomoże budowa ronda.
~ Mątwa
4 miesiące temu ocena: 71%  1
Wygląda na to, że nie widzisz świata poza swoim ukochanym metalowym pudełkiem. Oświecę Cię, każda wycinka w tym małym zabetonowanym miasteczku jest katastrofą, a dymiące kominy to inna historia i jest ich coraz mniej. Jak zaczniesz się gotować żywcem i zabraknie wody w kraniku to Twoja śpiewka już będzie pewnie inna.