Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. Trwa budowa ronda [ZOBACZ ZDJĘCIA]

› Aktualności 11 dni temu    24.07.2020
Redakcja
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Prace na ul. Targowej i skrzyżowaniu gdzie powstanie rondo potrwają wstępnie do 9 październikaPrace na ul. Targowej i skrzyżowaniu gdzie powstanie rondo potrwają wstępnie do 9 października

Pleszew. Trwa kompleksowa przebudowa ul. Targowej w Pleszewie. Zakłada m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego i Bogusza. Koszt zmian w tej części miasta to ok. 4,1 mln zł.

 

Przypomnijmy: budowa ronda i przebudowa ul. Targowej to największa tegoroczna inwestycja drogowa, jaka realizowana będzie w Pleszewie. Miasto pozyskało na nią ok. 2,3 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, koszt całych prac to ok. 4,1, mln zł.

Na miejscu trwają roboty budowlane. Po zmianach czeka nas całkiem nowa nawierzchnia na całej długości ul. Targowej, będzie również nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Poza tym nowe będzie oświetlenie oraz oczywiście - jak przy każdej inwestycji drogowej - nowe nasadzenia. W planie jest 60 drzew oraz 2.600 krzewów.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Kierowco, pamiętaj! Ul. Sienkiewicza dwukierunkowa. Ogrodowa zamknięta [WIDEO]

Najważniejsza zmianą będzie jednak nowe rondo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roboty powinny zakończyć się 9 października.

JAK PRZEBIEGAJĄ PRACE? ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Marian
  5 dni temu ocena: 100%  6
  Jeszcze nie widziałem czegoś takiego jak przy przebudowie małego ronda, cała zieleń zrównana z ziemią, a drzewo służy jako podpórka do ciężkich elementów konstrukcyjnych...każdy plan remontu czy przebudowy powinien zawierać dokładny opis sposobu zabezpieczenia drzew bo takie są przepisy i co...i nic, kto kontroluje tę budowę?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pytam
  10 dni temu ocena: 100%  5
  A skąd,ale tak serio, są pieniądze na te remonty?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  9 dni temu 4
  Z tych samych źródeł co zawsze. Na rozwój miast, władze pozyskują pieniądze z zewnątrz (dotacje, unia, granty itd) i z podatków lokalnych. U nas jeszcze ten "plus", że miasto prowadzi inwestycje które później zasilają dodatkowo budżet.
  ~ Brzezie
  10 dni temu ocena: 33%  3
  Kanalizację by zrobili w Brzeziu a nie w pleszew znów kasę lądują......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  9 dni temu ocena: 100%  2
  @Optymista ale to rondo to nie jest centrum miasta. Pleszew ma na tyle specyficzną infrastrukturę, że to miejsce (mimo, że rzut kamieniem od rynku) jest mało oblegane przez ludzi i w dużej mierze otoczone dużymi obiektami (fabryka, tory, market itd). Aut faktycznie nie ubywa, ale nie sądzę aby utrudnianie im ruchu miało zmniejszyć ich ilość.
  ~ Optymista
  10 dni temu ocena: 50%  1
  Tak,w 21 wieku ludzie się taplają w szambach bo w Pleszewie Ktoś nie umie przejechać przez skrzyżowanie w centrum miasta.Ruch samochodowy wyprowadza się z centrów miast a nie ułatwia i w ten sposób zachęca do jeżdżenia coraz większej ilości aut.