Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Trzy dni imprez z okazji otwarcia domu kultury [PROGRAM]

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.10.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Na piątek - 11 października - zaplanowano oficjalne otwarcie nowego domu kultury przy ul. Kolejowej. W związku z ukończeniem inwestycji mieszkańcy mogą spodziewać się przez najbliższe trzy dni wielu atrakcji.

 

Niemal 7 mln zł kosztowała budowa nowego domu kultury przy ul. Kolejowej. Prace rozpoczęły się w minionym roku. Teraz - po 15 miesiącach - przyszedł czas na oficjalne otwarcie. 

Z tej okazji zaplanowano dla mieszkańców sporo atrakcji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

- Zachęcamy mieszkańców do licznego udziału w zaplanowanych na ten weekend przedsięwzięciach kulturalnych w nowym domu kultury. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny, a bogaty program adresowany jest do miłośników muz wszelakich - zachęca rzecznik pleszewskiego urzędu Anna Bogacz.

Nie zabraknie więc dobrej muzyki, teatru, tańca, filmu, a nawet... e-sportu.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY PROGRAM NA TRZY DNI:

 

Przypomnijmy: nowa siedziba DK została utworzona w dawnej „małej parowozowni”. Budynek został gruntownie przebudowany i rozbudowany, ale z zachowaniem dawnego charakteru. Oprócz głównej sali koncertowej,  ulokowano tam salę do nauki tańca i baletu, sale muzyczne oraz inne sale warsztatowo-zajęciowe.

Swoje miejsce ma także oczywiście administracja. W sumie obiekt liczy 27 pomieszczeń (nie uwzględniając korytarzy). Na froncie zaprojektowano zieleń, a z drugiej strony – obszerny parking umożliwiający również organizację przedsięwzięć plenerowych.

Wyjątkowy charakter ma sala koncertowa wyposażonej w nowoczesne nagłośnienie, wysokiej jakości ekran projekcyjny wraz z projektorem. Uwagę zwraca również niezwykła stylistyka wnętrz – łącznie z torowiskiem pozostawionym pod szklaną podłogą.

Całość robót  kosztowała 6,9 mln złotych, z czego 4,3 mln złotych to dofinansowanie z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.  Reszta kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Pleszew.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bbb
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Mechanix jeszcze istnieje :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji