Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Pleszew. Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki [ZDJĘCIA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    10.10.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki - 2019/2020. Podczas uroczystej inauguracji w szeregi PUTW wstąpiło w sumie 10 nowych studentów.

 

Inauguracja nowego roku akademickiego Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się murach kina „Hel”. Jak wyliczał prezes UTW, Florian Siekierski, w sumie w tym roku organizacja powiększy się o 10 nowych studentów. Podkreślał przy tym, że szeregi PUTW są cały czas otwarte.

- Zachęcam do tego, by zapraszać np. znajomych - by uczęszczali na nasze zajęcia - komentował Florian Siekierski.

Na uroczystości nie zabrakło m.in. Edwarda Kubisza, który był pierwszym prezesem PUTW czy przedstawicieli władz. Jak komentował starosta Maciej Wasielewski, najbardziej cieszy go fakt, że pleszewska instytucja jest otwarta de facto dla osób z całego powiatu.

- Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku to już marka sama w sobie. Nie jest zamknięty tylko na miasto i gminę - jest otwarty na studentów z całego powiatu co mnie najbardziej cieszy - zaznaczał Maciej Wasielewski.

Wiceburmistrz Pleszewa Izabela Świątek również chwaliła działalność seniorów. - Dekada funkcjonowania UTW w Pleszewie to bardzo duży sukces - mówiła. I jak podkreślała, niedługo to m.in. członkowie UTW staną się filarem tego, co będzie się działo w mieście pod koniec 2019.

- Wówczas zapoznamy państwa z nową strategią dla seniorów w Pleszewie. Nowa polityka senioralna będzie otwierała się na wiele potrzeb. Nad tym już pracujemy i robimy to specjalnie dla państwa - zapowiadała Izabela Świątek.

Po oficjalnym wręczeniu indeksów dla nowych studentów rozpoczął się wykład inauguracyjny, który wygłosił znany regionalista - Stanisław Małyszko. Zaprezentował zebranym historię drewnianego budownictwa sakralnego w powiecie pleszewskim.

ZOBACZ WIDEO:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mlody
  7 miesięcy temu 6
  Co to jest ? Jakiś uniwersytet trzrciego wieku i do czego ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kazio
  7 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Słuchałem wczoraj wykładu p. Małyszki. Może w końcu starosta lub burmistrz w sposób odpowiedni uhonoruję tego znanego badacza i autora wielu książek. Pora najwyższa! Będziecie Panowie czekać aż inny to wcześniej zrobią? Część już to zrobiła: starosta ostrowski, starosta kaliski, prezydent Kalisza, wójt Gołuchowa....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gucio
  7 miesięcy temu 4
  Proponuję zawnioskować do Komitetu Noblowskiego o "Nobla"
  ~ sekretarz PO
  7 miesięcy temu ocena: 56%  3
  Głosuję na PiS choć jestem lewicowcem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Urzednik
  7 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Pierwszy raz na otwarciu roku akademickim ckiego utw Pleszew obecny był starostą Wasielewski.No proszę jak się lansuje wybiorczo.Uwaga na takich ludzi. To są fałszywki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ stary pan
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Seniorzy cieszyliby się najbardziej z darmowej komunikacji miejskiej, np już od 70 roku życia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji