Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Urząd pracy ma pomóc Polakom wracającym z zagranicy

› Aktualności 10 miesięcy temu    28.07.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Pracujesz za granicą? Chcesz wrócić do kraju? Może to jest właśnie dobry moment. Dlaczego? Otóż Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie pozyskał pieniądze na aktywizację osób, które wracają do Polski z zagranicy.

 

- W związku z sytuacją związaną z Brexitem otrzymaliśmy środki na aktywizację zawodową osób powracających z zagranicy – potwierdza dyrektor PUP w Pleszewie - Leszek Bierła.

I precyzuje. – Pieniądze te przeznaczone są na dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz szkolenia. Jak dodaje, o szczegółach pomocy można dowiedzieć się bezpośrednio w pośredniaku. - Zapraszamy wszystkie osoby, które po pracy za granicą chcą osiąść na stałe w kraju - zachęca Leszek Bierła.

Przy okazji warto wspomnieć, że urząd wciąż pomaga również w procedurach przy zatrudnianiu przez naszych przedsiębiorców cudzoziemców.

– Zajmujemy się również obsługą zatrudnienia cudzoziemców w ramach tzw. procedury uproszczonej - przyznaje Leszek Bierła. Dotyczy to głównie takich branż jak transport, ogrodnictwo, budownictwo, przetwórstwo przemysłowe. - Legalnie w naszym powiecie zatrudnionych jest ok. 700 osób. Są to głównie obywatele Ukrainy - komentuje dyrektor pleszewskiego PUP.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Powrót do nędzy
9 miesięcy temu ocena: 0%  2
Urząd Pracy jest po to, żeby urzędnicy mieli pracę. Jaką działalność można rozpocząć za grosze z UP? Jakie znajomości trzeba mieć i jakim dupolizem trzeba być, żeby te grosze dostać? Chcąc zobaczyć, co osiągnęli ci, którzy otrzymali wsparcie z UP, wystarczy pójść na spacer w mieście i policzyć opustoszałe lokale handlowo-usługowe. Wtedy przed oczami pojawi się smutna rzeczywistość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zxc
9 miesięcy temu ocena: 0%  1
Parodia dla mieszkańców którzy stracili pracę nie ma środków na otwarcie swojej działalności, a dla wracających co wyjechali bo nie chcieli mieszkać w Pleszewie przyznawają. Wszyscy z PUP w Pleszewie do zwolnienia odsyłają tylko jeden przez drugiego i żaden nic nie wie. Banda osłów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji