Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. W tym zawodzie pracy nie brakuje

› Aktualności 17 dni temu    11.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. OHP

Pleszew. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to dziś zawód, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Trudno się dziwić – pracy po wspomnianym kierunku nie brakuje.

 

Zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie cieszy się w tym roku szkolnym dużym zainteresowaniem wśród uczniów Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Jak zaznaczają przedstawiciele placówki, to kierunek, po którym pracy na rynku nie brakuje, a co istotne - zarobki też przedstawiają się atrakcyjnie.

Warto dodać, że kierunek istnieje w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie już od wielu lat. Dawniej w szkole zawodowej, dzisiaj w szkole branżowej I stopnia.

Jak zaznaczają władze OHP, utworzenie przed laty tego kierunku uwarunkowały właśnie potrzeby rynkowe, bo pracodawcy poszukiwali takich specjalistów. Po zdaniu egzaminów zawodowych przed państwową komisją - każdy uczeń jest gotowy do podjęcia pracy.

- Osoby, które kończą ten kierunek są wszechstronnie przygotowane m.in. do wykonywania robót malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich czy okładzinowych. Czyli krótko mówiąc są w stanie przeprowadzić samodzielny remont „od a do z”. Potrafią też robić wykończeniowe roboty murarskie, kłaść tynki czy okładziny ścienne jak i podłogi - wylicza Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Jak dodaj, osoby po tym kierunku na brak pracy nie narzekają.

– Osoba, która ukończyła ten kierunek może zostać zatrudniona na etacie, ale i też nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyła własną działalność gospodarczą. I z tego, co nam wiadomo - taką decyzję najczęściej podejmują nasi absolwenci. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej się kształcili i zdobywali nowe umiejętności podczas dodatkowych kursów zawodowych - dodaje dyrektor.

Uczniowie praktyki zawodowe odbywają na warsztatach należących do Centrum.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ktoś
16 dni temu 1
Dobry żart, aby być fachowcem to trzeba wielu lat pracy i doświadczenia . Tego typu kursy to tylko pic na wodę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji