Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Pleszew. Wiemy już, kto potrafi najpiękniej mówić!

› Aktualności 5 miesięcy temu    1.12.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. 18 młodych ludzi z 5 szkół ponadpodstawowych z całego powiatu pleszewskiego zmierzyło się w konkursie oratorskim zorganizowanym - już po raz 13. - przez pleszewską bibliotekę.

 

 

Uczestnicy musieli wygłosić mowę i przekonać słuchaczy do sięgnięcia po książki, które polecają. Wszystko poprzedzone było warsztatami oratorskimi, które poprowadziła Anna Bogacz – rzecznik prasowy urzędu.

Ostatecznie prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Anna Bogacz, Elżbieta Spychaj – inspektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w starostwie powiatowym i Paulina Marciniak – pracownik biblioteki w Pleszewie

Komisja po długich obradach postanowiła przyznać 5 nagród głównych i 6 wyróżnień.

I miejsce zdobyła Lena Korzeniewska z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego za prezentację książki „Kołysanka z Auschwitz” Mario Escobara. II i III miejsce przypadło w udziale dwóm uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica: Milenie Sójce, która zachęcała do przeczytania książki „Gniew i świt” Renee Ahdien i Ninie Wrzeszczyńskiej, która zaprezentowała powieść Stephena Kinga pt.: „Outsider”. IV miejsce zdobył Michał Szymoniak z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego za przedstawienie książki „Prawdziwy talent” Agnieszki Goli-Rakowskiej. Na V miejscu uplasował się Dominik Dolata, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica za prezentację książki „Podziemny krąg” Chucka Palahniuka.

Wyróżnienia zdobyło 4 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie: Weronika Bryl, Karolina Furtak, Joanna Kałużny i Mikołaj Świderski oraz Gabriela Galbierska z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie oraz Iga Krawczyk z Niepublicznego Liceum w Pleszewie. Również publiczność przyznała swoją nagrodę, która trafiła do Niny Wrzeszczyńskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Konkurs oratorski „Ulubiona Książka Licealisty” został zorganizowany w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!