Pleszew. Wojewoda podjął decyzję: w szpitalu jest izolatorium dla 40 osób

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Wojewoda podjął decyzję: w szpitalu jest izolatorium dla 40 osób - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Pleszewskie Centrum Medyczne, do którego trafiają pacjenci z łagodnym przebiegiem COVID-19 ma izolatorium. Trafiają tam osoby niewymagające intensywnego nadzoru medycznego i tlenoterapii. Muszą jednak być pod stałą opieką medyków, dlatego wciąż przebywają w szpitalu. Takich miejsc w placówce przygotowano 40, a decyzję o ich utworzeniu podjął wojewoda wielkopolski.

 

Przypomnijmy: w Pleszewskim Centrum Medycznym od października funkcjonuje 75 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Przebywają tam pacjenci, którzy wymagają stałej opieki lekarskiej. Teraz doszło kolejnych 40 miejsc przeznaczonych dla tych chorych, którzy czują się lepiej, jednak nie mogą jeszcze opuścić szpitala.

- Osoby z izolatorium są w dużo lepszym stanie, niż pozostali pacjenci zakażeni COVID-19. Wymagają jeszcze obserwacji, jednak czują się na tyle dobrze, że mogą zostać przeniesieni na inny oddział. Dzięki temu zwalniają się miejsca dla tych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki medycznej - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Izolatorium zostało utworzone w miejsce oddziału stałej rehabilitacji, a pacjenci, którzy na nim przebywali zostali ulokowani na innych oddziałach.

- Nadal udzielamy świadczeń rehabilitacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej. Nie chcemy ograniczać osobom po udarach czy zawałach dostępu do zabiegów fizjoterapeutycznych, bo w dalszym leczeniu mają one ogromne znaczenie. Ponadto zbyt duże przerwy mogą poczynić duże szkody w ich powrocie do zdrowia. Wszystko odbywa się oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym - podkreśla prezes PCM.

 

W Pleszewskim Centrum Medycznym jest też już 15 tzw. miejsc obserwacyjnych. Od izolatorium różnią się tym, że trafiają na nie osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem mające zostać przyjęte na przykład do szpitala - i to niekoniecznie na oddział dla chorych na COVID-19. Tam oczekują na przeprowadzenie testu lub na jego wyniki. Później - w zależności od stanu zdrowia i wyniku testu - albo są umieszczane na oddziale covidowym, albo na tym, na który mieli skierowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE