Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Wolontariusze dotrzymają Ci towarzystwa przez… telefon!

› Aktualności 6 miesięcy temu    25.03.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

W Pleszewie ruszyła piękna akcja - wszystkie osoby samotne, które z powodu konieczności przebywania w domu nie mają kontaktu z drugim człowiekiem - mogą porozmawiać przez telefon z wolontariuszami, którzy dotrzymają im towarzystwa w tych trudnych dla wszystkich czasach.

 

Akcję społeczną pt. „Telefon do seniora lub osoby samotnej” stworzyło Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Lokalnym i Senioralnym Centrum Wolontariatu.

Jak zaznaczają inicjatorzy, z tej formy pomocy mogą skorzystać nie tylko seniorzy siedzący w domach - ale każdy, kto czuje taką potrzebę i ma ograniczony kontakt z drugim człowiekiem.

- Dlatego wychodzimy z możliwością porozmawiania przez telefon lub messenger z wolontariuszem. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza forma kontaktu, nie ma jednak na celu pomocy psychologicznej - jest raczej formą rozrywki - podkreślają inicjatorzy akcji.

Dotrzymanie towarzystwa odbywa się w formie rozmowy telefonicznej lub rozmowy na messnegerze (FB). Wiek uczestników nie ma żadnego znaczenia.

Wolontariuszami, w pierwszej kolejności zostanie młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu lub seniorzy z Senioralnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie, jednak uwaga - zostać wolontariuszem - jak i korzystać z tej formy pomocy - może każdy z nas!

- Wystarczą: dobre chęci, czas, naładowany telefon lub sprawny komputer. Rozmawiając pamiętajcie o: przedstawieniu się i informacji, w jakiej akcji bierzecie udział - czyli Telefon Do Seniora Lub Osoby Samotnej, od kogo znacie nr telefonu rozmówcy.

Cała inicjatywa jest akcją społeczna, która nie jest - jak podkreślają wolontariusze - pomocą psychologiczną.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO AKCJI?

Więcej informacji udziela Lucyna Roszak- koordynatorka CWIO i prezeska Fundacji ANIMACJA: +48 664 054 396 lub e-mail: lucy.animacja@gmail.com

Akcję organizuje: Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej - Lokalne Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Fundacja ANIMACJA w ramach zadania publicznego “Prowadzenie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie”, w tym Senioralne Centrum Wolontariatu w Pleszewie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 25 marzec
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
widać, że poskutkowało "potrząśnięcie" na łamach tego portalu Pleszewskim Centrum Woluntariatu i zaczęli w dobie zarazy koronawirusowej wspierać seniorów. Róbcie to tak, żebyście i Wy nie ulegli zarazie. Szczęść Wam Boże, także wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji