Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona

Pleszew. Wydali pół miliona na remont stołówek szkolnych

› Aktualności 6 miesięcy temu    1.12.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Pleszew. Pięć szkół w gminie Pleszew doczekało się remontów kuchni oraz stołówki. Całość kosztowała pół miliona złotych, z czego 400 tys. zł pochodziło z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

 

Nowe stoliki, krzesła, sprzęty kuchenne oraz „odświeżone” pomieszczenia - takie zmiany zaszły w kuchniach i stołówkach pięciu szkół w gminie Pleszew - chodzi o Zespoły Szkół 1, 2 oraz 3 w samym Pleszewie oraz placówki w Kowalewie i Taczanowie Drugim.

- W większości szkół prace polegały na odświeżeniu pomieszczeń – pomalowaniu ścian, położeniu fototapety czy wymianie podłogi. Zakupiono nowe stoliki i krzesła. Kuchnie wyposażono w brakujący sprzęt, m.in. piece konwekcyjno-parowe, zmywarki, taborety gazowe, obieraczki do ziemniaków, szatkownice do warzyw, lodówki, zamrażarki czy drobniejszy sprzęt jak np. miksery i krajalnice. Doposażone zostały także zastawy stołowe, sztućce, miski, nabierki i inne niezbędne elementy służące w kuchni przy przygotowywaniu posiłków - wylicza rzecznik urzędu Anna Bogacz.

W pleszewskiej „trójce” rozebrano ponadto stary piec węglowy, na którym do tej pory jeszcze gotowano posiłki dla uczniów. Zamontowano także instalację wentylacyjną, zmodernizowano elektryczną. Powiększono również jadalnię poprzez demontaż drzwi dzielących pomieszczenie. Większe prace objęły także szkołę w Taczanowie Drugim, gdzie gruntowny remont przeszły instalacje: elektryczna i wentylacyjna.

W sumie koszt remontów w stołówkach i kuchniach wyniósł 500 tys. zł, z czego 400 tys. zł to dotacja z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

– Wnioskowaliśmy o środki dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew - oprócz Lenartowic. Tam bowiem najpierw musimy przeprowadzić termomodernizację budynku. Będziemy o Lenartowicach pamiętać i aplikować w kolejnych latach, bo program trwa do 2023 roku – zaznacza Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa, która nadzoruje gminną oświatę.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mirek
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Niedawno chciano katering wprowadzać, lub żeby Panie kucharki brały kuchnie w dzierżawę, teraz w ramach oszczędności gminy, jest pomysł i to nie nowy, żeby Panie sprzątaczki sprywatyzować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji