Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszewscy policjanci z wysoką oceną!

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    15.01.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Podsumowali rok. Odprawa z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie odbyła się odprawa służbowa kierownictwa komendy z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Konradem Chmielewskim. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele samorządów oraz miejscowej prokuratury i straży pożarnej.

- Celem odprawy było podsumowanie pracy pleszewskich policjantów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta pleszewski Maciej Wasielewski, zastępca burmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek, burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin powiatu, Prokurator Rejonowy w Pleszewie Andrzej Mieloszyk, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie st. kpt. Roland Egiert. Na odprawie obecni byli: Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie insp. Roman Pisarski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie nadkom. Tomasz Mimier, Naczelnicy Wydziałów, Kierownicy Posterunków Policji oraz inni funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie insp. Roman Pisarski omówił, m.in. sprawy związane z inwestycjami i remontami, a także sprawami kadrowymi. Podziękował obecnym przedstawicielom samorządów za wsparcie dla Policji i przedstawicielom poszczególnych instytucji za codzienną współpracę podczas realizowanych działań. Naczelnik Wydziału Kryminalnego kom. Robert Wieczorek zaprezentował ocenę stanu bezpieczeństwa w 2019 r. oraz wykrywalność w poszczególnych rodzajach przestępstw.

Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Mariusz Michalczak omówił podstawowe mierniki Komendanta Głównego Policji, w tym, m.in. liczbę policjantów skierowanych do służby i czas reakcji na zdarzenia. W dalszej części prezentacji przedstawił liczbę zgłaszanych interwencji, a także liczbę założonych „Niebieskich kart” w związku z przemocą w rodzinie. Kom. Mariusz Michalczak scharakteryzował aplikację Moja komenda i podsumował zgłoszenia pozyskane od społeczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie omówił programy prewencyjne, realizowane przez pleszewskich policjantów oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

W prezentacji z zakresu ruchu drogowego, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Anita Piechocka zwróciła, m.in. uwagę na liczbę zatrzymanych kierowców, będących pod wpływem alkoholu i zatrzymanych praw jazdy, m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Odprawę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, który wysoko ocenił pracę pleszewskich policjantów, za co podziękował zebranym. Podziękował też samorządowcom za wsparcie dla działań policyjnej formacji. Wspomniał o zadaniach, jakie czekają na pleszewskich policjantów w bieżącym roku i wyraził nadzieję na ich wzorowe wykonanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i osiągnięte wyniki podziękowali też zaproszeni goście. Pogratulowali zebranym policjantom i życzyli osiągnięcia co najmniej takich samych wyników w roku 2020.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pincet+
7 miesięcy temu 2
Droga do Chocza stan krytyczny Szklanka. Nic tylko nasrac i rozjezdzic rowerem. Wszyscy się szczycą jak to dobrze i świetnie wszyscy biorą wysokie pensje za siedzenie na stołkach a robota nie zrobiona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel plus
7 miesięcy temu ocena: 60%  1
Popieram Cię Obywatel!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji