Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany. Zatrzymano już trzy osoby!

› Aktualności 12 dni temu    16.09.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KPP PLESZEW

Policjanci z Pleszewa zlikwidowali  plantację marihuany. Na terenie kompleksu leśnego w Kucharach rosło kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Do tej pory zatrzymano łącznie trzy osoby, podejrzewane o udział w tym przestępczym procederze.

 

Uzyskane przez policjantów z Pleszewa informacje, doprowadziły do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Kalisza, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Na terenie kompleksu leśnego w Kucharach, funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich - informuje Monika Kołaska z pleszewskiej policji.  

 

Z tej uprawy funkcjonarusze zabezpieczyli 17 krzewów w różnym fazie wzrostu. Podczas przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania 30-latka, kryminalni ujawnili dodatkowo susz marihuany, amfetaminę i 38 tabletek ekstazy. 

 

30-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków narkotycznych i ich uprawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

 

 - W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili jeszcze dwie osoby, mające związek z tym przestępczym procederem. Na terenie Kalisza zatrzymali 32-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera - dodaje Monika Kołaska. 

 

Policjanci przeszukali ich miejsce zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze, gdzie znajdowały się urządzenia do porcjowania narkotyków. Ujawnili i zabezpieczyli także środki odurzające, min. amfetaminę i marihuanę oraz środki psychotropowe. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 1200 gramów narkotyków. 

 

32-latka usłyszała zarzuty, dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków i ich udzielania, a jej kolega odpowie za posiadanie środków narkotycznych. Sąd Rejonowy w Pleszewie na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Za te przestępstwa całej trójce grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Donek
10 dni temu 2
Pozdrowienia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Doniu
11 dni temu 1
Cholera ......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji