Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Potrącił ojca i syna. I uciekł. Był pijany

› Aktualności› Na sygnale 4 miesiące temu    14.01.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Jest akt oskarżenia. Potrącił ojca i syna. I uciekł. Był pijany.

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 37-letnimu mieszkańcowi gminy Czermin. W ubiegłym roku w sierpniu mężczyzna potrącił dwóch rowerzystów: ojca i syna, po czym uciekł. Był pijany i z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

37-letni mieszkaniec gminy Czermin wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu. Niestety doszło do wypadku. Na drodze w Broniszewicach potrącił on dwie osoby – ojca i syna. - Będąc w stanie nietrzeźwości, mając co najmniej 1,17 promila we krwi, nie zachował należytej ostrożności, nie obserwował należycie przedpola jazdy, wskutek czego najechał na dwóch rowerzystów, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając im pomocy – opisuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Ofiary pijanego kierowcy to dwaj mężczyźni w wieku 42 i 18 lat. Obaj trafili do szpitala, przy czym starszy był w ciężkim stanie.

Natomiast do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mieszkańcowi gminy Czermin. - Mężczyźnie zarzucono, że na prostym odcinku drogi, kierując samochodem osobowym, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku czego nieumyślnie doprowadził do wypadku – precyzuje prokurator. I dodaje. – W trakcie śledztwa powołano biegłych, którzy stwierdzili, że mężczyzna posiadał pełną możliwość rozpoznania i kierowania swoim postępowaniem. Oprócz spowodowania wypadku, sprawca usłyszał też zarzut kierowania po pijanemu. Mężczyzna był już karany za jazdę po alkoholu, a sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami. 37-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Cenzor
4 miesiące temu ocena: 50%  1
Czyli ojciec miał 42 lata A syn 37 lat ciekawe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji