Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Powiat pleszewski. Mają "oko" na wandali! Fotopułapki już zainstalowane

› Aktualności 8 dni temu    27.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. starostwa

Powiat pleszewski. Fotopułapki - zakupione niedawno przez starostwo - zostały już zamontowane w kilku miejscach naszego powiatu. Pozwolą skutecznie walczyć z wandalami, którzy wyrzucają śmieci do lasów czy rowów.

 

Jak informują władze starostwa powiatowego zakupione niedawno fotopułapki zostały już zamontowane w kilku "newralgicznych miejscach".

- System monitoringu uruchomiliśmy 25 czerwca. Próby techniczne wypadły pomyślnie. Od teraz mamy „oko” na śmieciarzy! Lokalizacja kamer objęta jest tajemnicą - opisuje rzecznik prasowy starostwa Tomasz Wojtala.

Jak tłumaczy rzecznik, po wykryciu ruchu kamera natychmiast wykonuje zdjęcie (szybki czas reakcji 0,35 - 0,4 s), które automatycznie przesyłane jest do operatora w powiatowym Wydziale Ochrony Środowiska na wskazany adres e-mail, jak również w formie MMS-a na telefon komórkowy.

- Zastosowaliśmy najnowsze modele kamery leśnej TRAIL CAMERA z czujnikiem ruchu PIR, z podwójną anteną GSM i obiektywem szerokokątnym 100 st. 12 MPIX Full HD. Kamera łączy się z siecią GSM poprzez 4G LTE. FOTO-pułapka umożliwia wykonanie pojedynczych obrazów (lub sekwencji zdjęć) wysokiej rozdzielczości, a także nagrywanie filmów Full HD 1920x1080p 30 klatek/s. Aparat rejestruje obraz w dzień, jak i w nocy dzięki diodom na podczerwień. Wbudowany moduł GPS określa współrzędne usytuowania kamery i dodaje je na zdjęciach - dodaje Tomasz Wojtala.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!