Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Powiat pleszewski. Nasze gminy dostały pieniądze na drzewa miododajne

› Aktualności 5 dni temu    22.05.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Z wojewódzkiego programu skorzystają również gminy z powiatu pleszewskiegoZ wojewódzkiego programu skorzystają również gminy z powiatu pleszewskiego fot. archiwum

Ponad 77 tys. zł trafi do czterech gmin z powiatu pleszewskiego - dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa - za zakup sadzonek drzew miododajnych.

 

18 maja sejmik wojewódzki zatwierdził podział pieniędzy przeznaczonych na zakup sadzonek drzew miododajnych na terenie Wielkopolski. W sumie chodzi o ponad 1,1 mln zł. Z tegorocznego programu skorzystają również nasze gminy: pieniądze z województwa na zakup sadzonek pozyskały gminy Pleszew (19 tys. 840 zł), Gołuchów (17 tys. 280 zł), Czermin (20 tys. zł) i Chocz (19 tys. 980 zł).

- 20 maja świętowano światowy Dzień Pszczoły. Jest to okazja aby podkreślić, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera pszczelarstwo w naszym regionie. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku ponad 1,1, mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. 75 Wielkopolskich gmin złożyło wnioski na realizację tego zadania, które jest organizowane trzeci raz. Dzięki wsparciu i trosce o środowisko na terenie województwa przybywa gatunków drzew miododajnych. Ponadto realizowany jest trzeci raz program poprawy warunków fitosanitarnych pszczół przez z zakup węzy pszczelej, na którą samorząd przeznaczył 2 mln zł - mówi Krzysztof Grabowski wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Jak dodają władze województwa, w tym roku na wsparcie pszczelarstwa w Wielkopolsce przeznaczono z kolei ponad 3,1 mln zł

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ miodzik
4 dni temu ocena: 100%  8
Szanowni włodarze. Po co obsadzacie miasta i gminy powiatu drzewkami tzw. miododajnymi. Wszystkie nasadzenia są przy ulicach i drogach. Przecież nie trzeba być mędrcem aby wiedzieć że miód otrzymany z zatrutych spalinami kwiatów jest szkodliwy dla zdrowia. Panie Michale Starosto oraz inni- pszczelarze proszę powiedzieć coś na ten temat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ste
4 dni temu ocena: 100%  7
Śmiesznie to wygląda, gdy burmistrz sądzi drzewa w garniturze pod krawatem i białej koszuli z mankietami i ma pewno zdezinfekowanym szpadlem. Komedia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpadel
4 dni temu 6
Burmistrza widziałem niejednokrotnie w podobnej sytuacji. Nawet panie VIPowny w sukienkach machały łopatami. To już jest zasadą.
~ mmww
4 dni temu 5
Sadzi to nie jakiś burmistrz tylko vicemarszałek
~ Oli
5 dni temu ocena: 100%  4
18 maja sejmik wojewódzki zatwierdził podział pieniędzy przeznaczonych na zakup sadzonek drzew miododajnych, a 22 maja jest już relacja z ich nasadzeń, którą dokonuje pan burmistrz Pleszewa. /patrz zdjęcie/. Oby zawsze z szybkością F1 tak działał . Gdzie te drzewa zostały posadzone, bo nic o tym nie piszecie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Plesz
4 dni temu 3
To przecież nie burmistrz
~ Brygida Kostnica
5 dni temu ocena: 100%  2
Nie mam nic przeciw, a nawet jestem za. Jest jednak niedosyt, bo przydałoby się jeszcze dofinansowanie do zakupu krów. Wtedy powiat pleszewski stałby się mlekiem i miodem płynącym. Ps:. Przy okazji zapytam fundatorów respiratorów /starostę, burmistrzów, wójtów/ dla pleszewskiego szpitala: czy już dotarły i ratują chorych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ baranek show
5 dni temu ocena: 100%  1
Tylko żeby podlewać nie zapomnieli - jak na ulicy wschodniej gdzie połowa drzewek uschła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji