Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Powiat pleszewski. Zwolnienia grupowe w branży krawieckiej i kotlarskiej! W sumie 66 osób!

› Aktualności 8 dni temu    27.06.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Powiat pleszewski. Jak tak dalej pójdzie - na koniec czerwca będziemy mieli w powiecie najwyższe bezrobocie od 2015 roku. Liczba ludzi bez pracy przekroczy u nas 1.400 osób. Jakby tego było mało ofert pracy jest coraz mniej.

 

Wzrost bezrobocia na razie jest systematyczny. Rośnie „z miesiąca na miesiąc”.

 

- Nie mamy, póki co, do czynienia z gwałtownym „tąpnięciem” na rynku. Sytuacja jest więc w miarę stabilna – mówi  Piotr Janiak, dyrektor PUP w Pleszewie.  

 

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Janiak został nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie

 

Przyczyniły się do tego głównie instrumenty tarczy antykryzysowej, które, jak tłumaczy szef pośredniaka, zamortyzowały gwałtowny wzrost bezrobocia. Ale uwaga.

 

- Koniunktura może pogorszyć się po zakończeniu trzymiesięcznego dofinansowania, tj. już od lipca – sugeruje Piotr Janiak.

 

Dlatego też pośredniak już stara się w ministerstwie pracy o dodatkowe środki z rezerwy na aktywizację bezrobotnych i wsparcie dla przedsiębiorców.

 

Niepokojący jest również spadek liczby ofert pracy. I to do poziomu nie notowanego od wielu lat. Biorąc pod uwagę okres 2015-2019 – wynosi on aż 60%.

 

Koronawirus największe spustoszenie poczynił w tzw. branży beauty.

 

– Czyli m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, ale też gastronomia, transport, a nawet budownictwo – wylicza Piotr Janiak.

 

W wielu firmach konieczne były zwolnienia. Tylko u nas w powiecie dwa przedsiębiorstwa z branży krawieckiej i kotlarskiej zmuszone były dokonać zwolnień grupowych.

 

–Procedura zwolnień została zapoczątkowana jeszcze przed Covid-19, w związku z czym nie miało to bezpośredniego związku z epidemią – tłumaczy Janiak. I dodaje. - Łącznie w branży krawieckiej i kotlarskiej zgłoszono zamiar zwolnienia 66 osób.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anonim
5 dni temu 2
Ten kierownik to nie ma kompetencji chyba i nie zna prawa. Firma pobierająca swiadczenie od państwa nie moze zwolnic pracownika przez nastepny rok wiec niech sie troszke doszkoli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I się doczekali
6 dni temu 1
To jest na pewno wina bierly!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji