Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pożar. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr

› Aktualności 6 miesięcy temu    11.02.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KP PSP Pleszew

Pieruszyce. Gmina Czermin. Budynek w ogniu.Do groźnego pożaru budynku gospodarczego doszło 10 lutego, kilka minut po godzinie 14.00 w Pieruszycach.

Ogień pojawił się na poddaszu i błyskawicznie przeniósł się na dach budynku. Natychmiast do akcji wyruszyły zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Czermina, Broniszewic i Pieruszyc. Gdy strażacy dotarli na miejsce, płonęło już całe poddasze i dach, zagrożony pożarem był również budynek mieszkalny bezpośrednio przylegający do gospodarczego - relacjonuje asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie.Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr.

- Powodował gwałtowne rozprzestrzeniania się ognia. Najważniejszym zadaniem stało się zatem ocalenie budynku mieszkalnego, w którego obronie podano dwa prądy wody. Jednocześnie strażacy, zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych, dostali się na płonącą kondygnację i kolejnymi prądami skutecznie stłumili ogień. Wkrótce udało się pożar powstrzymać i ocalić sąsiedni budynek. Jednak dla strażaków był to dopiero początek ciężkiej pracy. Aby całkowicie dogasić ogień, trzeba było usunąć zniszczoną i nadpaloną konstrukcję dachu. Konieczne było również rozebranie jednej ze szczytowych ścian, która groziła zawaleniem - mówi asp. Glapa.


Dopiero po pięciu godzinach udało się całkowicie wyeliminować ryzyko powtórnego pojawienia się ognia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!