Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Poznajecie? Niezwykłe, "dzikie" miejsce, tuż obok nas... Zobacz niesamowite zdjęcia!

› Aktualności miesiąc temu    24.05.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 52 / 37%
A A A
Puszcza Pyzdrska śladami Pawła KostujaPuszcza Pyzdrska śladami Pawła Kostuja fot. Paweł Kostuj

Powiat pleszewski. Muzeum Regionalne w Pleszewie zorganizowało niezwykłą wirtualną wystawę pt. „Puszcza Pyzdrska Śladami Pawła Kostuja”. Fotografie wykonane były w roku 2010 i 2020. Zobaczcie to niesamowite miejsce!

 

Jak opisują pleszewscy muzealnicy, dziki teren puszczy pyzdrskiej, przez który wielokrotnie wędrował autor zdjęć, to nie lada wyzwanie dla osób, które chciałby go dogłębnie poznać.

- To 44 tys. hektarów ziemi, z których 26 tys. hektarów to same lasy. Obszar ten jest położony na terenie 5 powiatów: wrzesińskiego, kaliskiego, konińskiego, pleszewskiego i słupeckiego. Szata roślinna i świat zwierzęcy jest bardzo urozmaicony. Wyjątkowo dużą wartość przyrodniczą terenu stanowią ptaki, szczególnie wodne. Bogactwo dotyczy zarówno liczby gatunków, jak i liczebności par lęgowych. Najliczniejszą i najcenniejszą grupą są ptaki wodne związane z licznie występującymi tu starorzeczami, bagniskami, rzeką Wartą i jej rozlewiskami. Spotkać można między innymi: perkozy dwuczubate, czaple siwe, bąki, bociany białe, gęsi gęgawy, czarno – białe czajki, mewy śmieszki, myszołowy oraz wiele innych gatunków. Wędrując po ścieżkach puszczy spotkać można drobną zwierzynę reprezentowaną przez: lisy, zające, wydry, bobry, kuny i wiewiórki. Liczne oczka wodne są siedliskiem płazów reprezentowanych przez żaby (żabę moczarową), ropuchy (szarą i zieloną), traszki (grzebieniastą i zwyczajną), rzekotkę drzewną - opisuje Iwona Wieruszewska

 

ZOBACZCIE NIEZWYKŁE ZDJĘCIA PAWŁA KOSTUJA W GALERII.

CAŁĄ WYSTAWĘ PAWŁA KOSTUJA MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE MUZEUM REGIONALNEGO W PLESZEWIE

+ 19 głosów: 52 (37%) 33 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Leśnik
  miesiąc temu ocena: 0%  3
  Gratulacje Panie Pawle
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Trop
  miesiąc temu ocena: 0%  2
  Brawo piękne zdjęcia Gratulacje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Trop
  miesiąc temu ocena: 0%  1
  Brawo piękne zdjęcia Gratulacje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji