PROTON A-KLASA. Las zdemolował wicelidera

PROTON A-KLASA. Las zdemolował wicelidera - Zdjęcie główne

Las Kuczków rozgromił dotychczasowego wicelidera grupy 8 PROTON A-klasy i przynajmniej do zakończenia meczu Prosny Chocz usadowił się w tabeli na pierwszym miejscu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu zespołu ze Szczytnik, który wbił dwie bramki i …przegrywał 1:2. Jak to możliwe? Pamiętają Państwo „wyczyn” Żewłakowa i Boruca w meczu z Irlandią Północną? W ten oto sposób Marcin Sobociński podawał piłkę do Pawła Wojtuściszyna, a bramkarz Szczytu przepuścił futbolówkę pod nogą. To było trafienie na 2:0, bo już w 10’ swojego gola strzelił Patryk Michnik. Norbert Ceglarek dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę zgrał głową Błażej Szczepański, a najskuteczniejszy strzelec Lasu również głową otworzył wynik. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych. Paweł Polowczyk płasko dośrodkował na piąty metr od bramki, a akcję zamknął Jakub Celer. Zaraz po przerwie ekipa Jakuba Szczepaniaka ruszyła do odrabiania strat i nadziała się na kontratak. Piotr Maciejewski wymanewrował bramkarza i pomimo ostrego kąta podwyższył na 3:1. Minęło raptem pięć minut i było już 4:1. Tym razem Norbert Ceglarek popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego idealnie w „okienko”. Trzy ostatnie bramki były bliźniaczo podobne i padły z rzutów karnych, po przerwanych faulami kontratakach. Jakub Celer sfaulował Patryka Michnika (otrzymał za to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę – 62’), Igor Sowiński Jacka Muszalskiego (67’) i wreszcie  Paweł Wojtuściszyn Patryka Michnika (73’). Każdą „jedenastkę” wykonał inny piłkarz: Piotr Maciejewski, Patryk Michnik i w końcu Rafał Górny. Wygrana mogła być wyższa, ale trudno o stuprocentową skuteczność. Z kolei rywale w drugiej połowie tylko raz poważnie zagrozili kuczkowskiej bramce. Paweł Polowczyk przymierzył w „okienko”, ale Grzegorz Witucki sparował futbolówkę na korner.

LAS KUCZKÓW – SZCZYT SZCZYTNIKI 7:1 (2:1)

SKŁAD

Las Kuczków: Grzegorz Witucki, Konrad Reimann, Damian Kawecki, Tobiasz Reimann, Jacek Muszalski (70’ Krystian Bednarek), Błażej Szczepański (68’ Karol Jachowicz), Michał Barski, Norbert Ceglarek, Dominik Foterek (46’ Rafał Górny), Piotr Maciejewski, Patryk Michnik (82’ Krzysztof Pilarski)

1:0 – Patryk Michnik (10’ głową)

2:0 – Marcin Sobocki (26’ gol samobójczy)

2:1 – Jakub Celer (42’)

3:1 – Piotr Maciejewski (47’)

4:1 – Norbert Ceglarek (52’ z wolnego)

5:1 – Piotr Maciejewski (63’ z karnego)

6:1 – Patryk Michnik (68’ z karnego)

7:1 – Rafał Górny (74’ z karnego)

O pozostałych meczach naszych drużyn w A-klasie i klasie okręgowej przeczytają Państwo we wtorkowym „Życiu Pleszewa”