Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Przeglądy aut zdrożeją

› Motoryzacja› Inne ponad rok temu    16.02.2016
Piotr Kołaski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

W 2018 roku mają zacząć obowiązywać nowe przepisy w zakresie przeglądów technicznych pojazdów. Badania mogą być skrupulatniejsze i droższe.

W życie wejdzie wtedy dyrektywa Unii Europejskiej, która reguluje minimalne wymagania stawiane kierowcom w państwach wspólnoty. Jej głównym założeniem jest zmniejszenie liczby pojazdów, które wyjeżdżają na drogi, nie będąc w wystarczająco dobrym stanie technicznym. Ma się do tego przyczynić zmiana systemu – opłata za przegląd ma być wnoszona jeszcze przed rozpoczęciem procedury i nie będzie zwracana w przypadku niezdania testu.

W zamyśle jest to sposób na ukrócenie tzw. „turystyki przeglądowej”, czyli jazdy od stacji do stacji i wybierania przez kierowców tych punktów, w których diagności przymykają oko na pewne uchybienia, dzięki czemu jednak mają więcej klientów i zarabiają pieniądze.

Najprawdopodobniej będzie też drożej. Obecne stawki opłat za przegląd obowiązują już 12 lat.

Więcej o zmianach piszemy w dodatku motoryzacyjnym do najnowszego wydania "Życia Pleszewa".

 

Czytaj także:

BMW w drzewo

Fotoradar w Gołuchowie "przyozdobiony"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 50%  1
z tego co mi wiadomo to opłata powinna być uiszczana przed wjazdem na stację już od bardzo dawna ale tego żadna stacja nie robi - bo szkoda tracić klienta!? (bo więcej nie przyjedzie)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji