Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pucharowe emocje na boiskach

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    3.08.2020
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Chocka Prosna uległa LKS-owi II Gołuchów 2:3Chocka Prosna uległa LKS-owi II Gołuchów 2:3 fot. P. Hain

I runda Totolotek Pucharu Polski strefy kaliskiej przyniosła wielkie emocje. W dwóch meczach z udziałem naszych drużyn do wyłonienia zwycięzcy konieczne były konkursy rzutów karnych. W Choczu, choć wynik został rozstrzygnięty w zasadniczym czasie gry, iskrzyło najbardziej.

Prosna Chocz – LKS II Gołuchów 2:3

Chocka Prosna po trafieniach Jakuba Wilczyńskiego (27’) i Mateusza Rybarczyka (47’) wygrywała już 2:0, ale dopiero wtedy zaczęły się prawdziwe emocje. Trzy gole Dominika Marcinkowskiego (49’, 54’ i 70’) odwróciły losy potyczki. Dwa z nich padły z rzutów karnych, podyktowanych za faule na Piotrze Kapałce i Łukaszu Bartoszaku. Zdaniem choczan pierwsza „jedenastka” była „z kapelusza”, a najbardziej protestujący Mateusz Rybarczyk został ukarany czerwoną kartką. W 74’ siły się wyrównały, bo „czerwień” za faul na Tobiaszu Górnym ujrzał Alan Kurek. Piłkarze Prosny jeszcze dwukrotnie trafili piłką do siatki (Szymon Wachowiak i Kamil Adamkiewicz), jednak arbiter dopatrzył się spalonych. Na trybunach zawrzało, a trójka sędziowska zapewne nie chciałby więcej przyjeżdżać do Chocza.

Gladiatorzy Pieruszyce – Żaki Taczanów 1:1 k.2:4

90 minut plus doliczony czas nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy meczu w Grabie. Żaki Taczanów po trafieniu z dystansu Filipa Perzanowskiego od 28’ wygrywały 1:0. Gospodarze wyrównali w 85’ za sprawą uderzenia głową Miłosza Kostanowicza. Więcej goli nie padło i arbiter zarządził konkurs rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się taczanowianie, a „jedenastki” skutecznie egzekwowali Sebastian Sowiński, Artur Franka, Michał Marek i Kamil Walczak. Krzysztof Śledzianowski dał się pokonać jedynie Michałowi Józwiakowi i Adrianowi Włodarczykowi. W drugiej rundzie taczanowianie zmierzą się z Dragonem Dzierzbin, który wyeliminował Błękitnych-Spartę Kotlin (2:0).

Stal II Pleszew – CKS Zbiersk 1:1 k.3:2 

Podobnie, jak w Grabie, zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Rywale już w 16’ objęli prowadzenie za sprawą uderzenia Tomasza Drabki. W 41’ w polu karnym faulowany był Patryk Szulczyński, a rzut karny skutecznie wykonał Bartłomiej Bąkowski. I nic już się nie zmieniło. Dawid Sass był bohaterem konkursu „jedenastek”, dwukrotnie wygrywając z rywalami ze Zbierska. Rzuty karne dla rezerw Stali zamienili na gole Bartłomiej Bąkowski, Simon Barański i Krzysztof Ruciński. Stalowcy w drugiej pucharowej rundzie podejmą LKS II Gołuchów, a mecz odbędzie się w środę, 12 sierpnia. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Zawodnik
  miesiąc temu 1
  Pieruszyce - Taczanów informacje adekwatne do przysłowia co głuchy nie dosłyszy to zmysli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji