PZLA Mistrzostwa Polski U’18. Dobry występ naszych lekkoatletów

PZLA Mistrzostwa Polski U’18. Dobry występ naszych lekkoatletów - Zdjęcie główne

Na stadionie w Radomiu rozgrywane są 52. PZLA Mistrzostwa Polski U'18. Nasi lekkoatleci mają za soba wszystkie starty indywidualne, dodajmy - udane.

Wczoraj jako pierwszy zaprezentował się Dorian Grala. Junior młodszy LKS-u OSiR Pleszew wystartował w biegu na 3000 metrów i zajął wynikiem 9:18,33 piętnaste miejsce. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobył 3 punkty. Dzisiaj biegacze Stali Pleszew rywalizowali w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Kacper Banaszak był w swojej serii piąty (6:41,37), a w skali całych mistrzostw piętnasty, zdobywając w SSM trzy punkty. Tuż za strefą punktową, bo na 21. miejscu został sklasyfikowany Mikołaj Janik (6:53,98). Olga Czajka ze względu na możliwość biegania w sztafecie 4X400 metrów wypożyczona została w tym sezonie do MKL Jarocin. Wraz z jarocińskimi koleżankami stanie jutro przed szansą zdobycia medalu. Dzisiaj natomiast pobiegła na 400 metrów indywidualnie i spisała się rewelacyjnie! Podopieczna trener Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak zajęła w swoim biegu eliminacyjnym drugą lokatę i z czwartym czasem (57,54 – rekord życiowy) awansowała do finału A. W nim znów poprawiła „życiówkę” (57,43) i wywalczyła szóste miejsce.