RED BOX V LIGA. Zwycięski gol w ostatniej minucie!

RED BOX V LIGA. Zwycięski gol w ostatniej minucie! - Zdjęcie główne

Pleszewska Stal zgarnęła trzy punkty pomimo gry przez ponad pół meczu w osłabieniu. Decydujący gol padł w ostatniej akcji doliczonego czasu gry.

Pierwsza połowa meczu z GKS-em Rychtal była wyrównana, brakowało jednak klarownych sytuacji, a akcje toczyły się zazwyczaj od pola karnego do pola karnego. Z jednym wyjątkiem, gdy w dogodnej sytuacji chybił Krystian Uruski. W 44’ Bartłomiej Bąkowski obejrzał drugą tego dnia żółtą kartkę (obie za faule) i w konsekwencji czerwoną, co nie nastrajało optymistycznie przed drugą połową meczu. Momentami było widać optyczną przewagę rywali, ale praktycznie tylko raz Dawid Sass wystawiony został na ciężką próbę, broniąc dwa razy w jednej akcji uderzenia Łukasza Bonara. Stal nie tylko się broniła, ale próbowała też akcji zaczepnych i spotkała ją nagroda. W 77’ Dawid Krzyżaniak wykorzystał prostopadłe podanie od Adama Wojciechowskiego i w sytuacji „sam na sam” pokonał Dawida Jadczaka. Dwie minuty później było 1:1, bo piłka po „centro strzale” Dawida Sibińskiego wpadła naszemu bramkarzowi za kołnierz. Ale Stal grała do końca. W 93’ Bartosz Cierniewski egzekwował rzut wolny, Łukasz Jańczak wykorzystał dośrodkowanie, głową pokonując golkipera przyjezdnych. Arbiter nie wznowił nawet gry ze środka boiska. – Jeżeli niektórzy kibice wyszli gdzieś tam przed zakończeniem, to mają czego żałować. Jestem z chłopaków mega dumny, grali przez cały mecz z pełnym zaangażowaniem, nie na 100%, ale na 120%. W drugiej połowie, mając jednego zawodnika mniej, zagraliśmy bez „dziewiątki”. Mimo wszystko staraliśmy się grać atakiem pozycyjnym i to przyniosło skutek. Najpierw bramka Dawida po fajnej zespołowej akcji i na koniec wisienka na torcie – bramka Łukasza, która dała nam trzy punkty. Cieszymy się, bo wskakujemy na szóste miejsce i budujemy zespół dalej, by iść jeszcze wyżej – powiedział po meczu Mariusz Kułak, trener Stali.

STAL PLESZEW – GKS RYCHTAL 2:1 (0:0)

SKŁAD

KS Stal Pleszew: Dawid Sass, Adam Zacharczuk, Dawid Majchrzak, Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Emil Poczta (80’ Jakub Kłodziński), Adam Wojciechowski Ż (84’ Damian Stasiak), Bartosz Cierniewski, Bartłomiej Bąkowski Ż Ż C (44’), Dawid Krzyżaniak (90’ Wojciech Kuznowicz), Patryk Adamski Ż (63’ Bartosz Mazurek)

1:0 – Dawid Krzyżaniak (77’)

1:1 – Dawid Sibiński (79’)

2:1 – Łukasz Jańczak (93’ głową)