Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jakie inwestycje zaplanowano w Dobrzycy?

› Aktualności 14 dni temu    13.09.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Wręczenie czeków dla włodarzy naszych gmin – wówczas jeszcze wirtualnych – odbyło się w lipcu w pleszewskim urzędzie. Na zdjęciu burmistrz Jarosław Pietrzak wraz z Angeliką Możdżanowską, Katarzyną Sójką oraz Tomaszem ŁawniczakiemWręczenie czeków dla włodarzy naszych gmin – wówczas jeszcze wirtualnych – odbyło się w lipcu w pleszewskim urzędzie. Na zdjęciu burmistrz Jarosław Pietrzak wraz z Angeliką Możdżanowską, Katarzyną Sójką oraz Tomaszem Ławniczakiem

Gmina Dobrzyca. Ponad 583 tys. zł trafiło już na konto dobrzyckiego urzędu w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - potocznie zwanego „tarczą dla samorządów”. Na co konkretnie zostaną wydane?

 

Przypomnijmy: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to specjalny program „osłonowy” dla samorządów, który w skali całego kraju wyniósł ok. 6 miliardów złotych.

Każda z gmin, ale także starostwa, miały otrzymać od rządu bezzwrotne dofinansowanie, które może być wykorzystane na inwestycje. Pieniądze miały pozwolić wyrównać straty, jakie - także w kasie samorządów - wywołał koronawirus.

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH. ILE PIENIĘDZY DLA GMINY DOBRZYCA?

- Jednostki samorządu terytorialnego również odczuły efekty pandemii i zastoju - wprowadzenie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ma temu przeciwdziałać – komentowała w lipcu w Pleszewie – podczas oficjalnego wręczania czeków dla naszych włodarzy - europosłanka Angelika Możdżanowska.

Do powiatu pleszewskiego trafiło w sumie ok. 10,5 mln zł. W przypadku gminy Dobrzycy wsparcie wyniosło dokładnie 583 tys. 852 zł.

Przypomnijmy: wspomniane wsparcie od rządu wydane może być stricte na inwestycje: m.in. remonty szkół, czy remonty dróg. Co ważne - nie muszą być wydane w tym roku: mogą być wydane również później.

- Środki wpłynęły na konto Gminy Dobrzyca, aktualnie przystępujemy do przygotowania postępowań o udzielenie zamówień publicznych – przyznają „Życiu Pleszewa” dobrzyccy urzędnicy.

Na co zostaną wydane? Przeczytasz o tym w najbliższym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pytam
6 dni temu ocena: 100%  8
No i jaka piękna współpraca PiS z PSL - tylko dlaczego nie podano nazwisk tak ważnych gości, dzięki którym pozyskano te pieniądze??? Czy czegoś się wstydzicie, bo nie rozumiem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ano
8 dni temu ocena: 100%  7
Na co wydać te pieniądze? - na remont dróg, ulic i chodnikow w Dobrzycy. Rynek, Jarocinska i wiele innych to aż się proszą, żeby zrobić na nowo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ab
4 dni temu ocena: 100%  6
oczywiście że tylko w Dobrzycy, bo Gmina to Tylko Dobrzyca
~ Greg
13 dni temu ocena: 80%  5
Znaki postawić na działkach bo bardzo szybko jeżdżą jest czasami niebezpiecznie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obcy
12 dni temu 4
Kto taki?
~ Prezes
13 dni temu ocena: 100%  3
No tak. Mina Jarusia nietęga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
14 dni temu ocena: 94%  2
~Obserwer : też chciałem coś napisać ale po Twoim komentarzu to zbyteczne... dodam tylko, że ryby w Wiśle padły bo nie umieją pływać i się utopiły, skoro wg. warszawskiego Ratusza śnięte ryby nie mają związku z awaria Czajki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwer
14 dni temu ocena: 88%  1
A tak się Burmistrz nabijał, że to czeki bez pokrycia, baa cały powiat miał z tego ubaw. Przecież to tylko tekturę przedwyborczą przywieźli. Jeszcze jak od Grabowskiego (kumpla z PSL) odbierał kolosalną sumę 30.000 zł. to szyderczo wspominał, że te czeki są z pokryciem. A tu masz ! Przychodzi przelew 583.000 zł. Szok, zakłopotanie, panika w całym powiecie. Co tu teraz robić ? Przeprosić władze rządowe ? A może odesłać przelew ? Jednym słowem BRAWO ZJEDNOCZONA PRAWICA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji