Sporo bramek i emocji w piłkarskich klasach WZPN Poznań

Sporo bramek i emocji w piłkarskich klasach WZPN Poznań - Zdjęcie główne

Ruszyły rozgrywki Proton A-klasy i Proton B-klasy. Z sześciu naszych drużyn na początek zaprezentowało się pięć. "Okręgowy" LKS II Gołuchów ma za sobą już drugi mecz. Goli i emocji nie brakowało.

LKS II Gołuchów – Olimpia Brzeziny 2:2

Już pierwsze minuty mogły przynieść gola dla Olimpii, na szczęście Oskar Pawłowski wybronił rzut karny. Później swoje okazje mieli miejscowi, ale gol padł dla rywali. Zdobył go Piotr Jasiński. Do remisu doprowadził z rzutu karnego Piotr Kapałka. Bramka głową Michała Marciszaka wyprowadziła zespół Łukasza Hyżyka na prowadzenie, jednak nie udało się go utrzymać. Dziesięć minut przed końcem Grzegorz Kuświk doprowadził do stanu 2:2. LKS II w dwóch pierwszych meczach zdobył tylko jeden punkt i zajmuje dopiero 12 miejsce.

Las Kuczków – Orły Zagórów 4:0

Las po raz pierwszy w historii zagrał w A-klasie. Debiut był ze wszech miar udany, bo zespół Wojciecha Kwiecińskiego zasłużenie pokonał Orły Zagórów. Do przerwy było 2:0, a oba gole zdobył Konrad Reimann (19’ i 45’). W końcówce bramkarza połączonych sił z Zagórowa i Huty Łukomskiej pokonali jeszcze Patryk Michnik (87’) i Norbert Ceglarek (94’). Skończyło się na czterech golach, choć mogło być ich więcej. Las pierwszym liderem grupy 8!

Piast Grodziec – Prosna Chocz 2:3

Prosna wyjechała z Grodźca z trzema punktami, choć po pierwszej połowie przegrywała 0:1. Gola z rzutu karnego, podyktowanego za faul Tobiasza Górnego, zdobył bowiem Maciej Kowalski. O wygranej zaważyły stałe fragmenty gry w pierwszym kwadransie po przerwie. Bramkarza gospodarzy pokonali kolejno Jakub Wilczyński (46’), Sebastian Socha (49’ głową) i Jakub Zych (58’ głową). Bramka Marcina Pięciaka (75’) zmniejszyła jedynie rozmiary porażki Piasta.

Kłos II Zaniemyśl – Gladiatorzy Pieruszyce 3:1
Złe informacje napłynęły z Zaniemyśla. Rezerwy miejscowego Kłosa, wzmocnione kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny, ograły Gladiatorów 3:1. Bramki dla Kłosa zdobywali Sebastian Sobański (2) i Marcin Typański. Pieruszyczanie mieli swoje sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Dopiero przy stanie 3:0 powiodło się Dawidowi Włodarczykowi, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Cegły i głową pokonał miejscowego bramkarza.

PKS Racot II Turew – Czarni Dobrzyca 2:1

Połączone siły PKS-u Racot i Tura Turew wygrały z Czarnymi bardzo szczęśliwie. Dobrzyczanie uważają nawet, że z wydatną pomocą sędziów. O ile nikt nie kwestionował czerwonej kartki w wyniku dwóch żółtych dla Jakuba Wasielewskiego (43’), to już oba rzuty karne były – zdaniem Czarnych - naciągane. Oba Piotr Turkowiak wykorzystał : w 83’ i – uwaga – w 94’! Remis był blisko. Remigiusz Prusak, po dośrodkowaniu Patryka Frąckowiaka, zdobył w 89’ gola na 1:1.

Stal II Pleszew – KS Kamień 11:1

Nasz jedynak w Proton B-klasie rozpoczął od rekordowego zwycięstwa, które zaowocowało pozycją lidera grupy 7. Rywale, którzy przyjechali do Pleszewa w sile raptem 11 zawodników, dzielnie stawiali opór przez blisko godzinę gry. Później sił zabrakło i przez ostatnich 31 minut stracili aż 9 goli. Łupem bramkowym podzielili się: Damian Adamski -4 (68’, 72’, 76’, 80’), Bartłomiej Bąkowski – 4 (6’, 59’, 75’, 79’), Bartosz Mazurek (30’), Wojciech Kuznowicz (70’) i Tobiasz Krowiacz (90’).

W GALERII: zdjęcia z meczów LKS II Gołuchów - Olimpia Brzeziny, Stal II Pleszew - KS Kamień i Las Kuczków - Orły Zagórów