Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Strzelecki Puchar Barbórki

› Sport i rekreacja 6 miesięcy temu    1.12.2019
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jerzy Gogołkiewicz podczas konkurencji strzelania z karabinu sportowego dowolnegoJerzy Gogołkiewicz podczas konkurencji strzelania z karabinu sportowego dowolnego fot. P. Hain

Karczemka pożegnała się ze strzelcami w 2019 roku Otwartymi Zawodami „Puchar Barbórki”. Uczestnicy turnieju, przeprowadzonego dzisiaj, rywalizowali w ośmiu odrębnych konkurencjach.

„Królem” zawodów okazał się Krzysztof Kubiak, który zwyciężył zarówno w strzelaniu z pistoletu sportowego (95 punktów), jak i z karabinu sportowego dowolnego (94 punkty). Zmieniała się jedynie obsada pozostałych medalowych miejsc. W pistolecie drugi był Szymon Słoma (94), a trzeci Edmund Szkudlarek (93). W karabinie drugi był dawno nieoglądany na Karczemce Jerzy Gogołkiewicz (91). Wszyscy wymienieni są zawodnikami pleszewskiej Gilzy. Miejscowi byli najlepsi jeszcze w dwóch konkurencjach: w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 100m (Paweł Czuwaj; 96 punktów) oraz w tej samej broni, ale na dystansie trzy razy dłuższym (Grzegorz Szulczyński – 100 punktów, przed Dariuszem Malusiakiem – 94 punkty). Goście cieszyli się ze zwycięstw w trzech innych startach: Karol Jaworski z Bellony Kalisz – w strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu 200 metrów (89) i z pistoletu centralnego zapłonu (95), a także Bronisław Namysł (Bursztyn Kalisz) – w trapie (17 punktów). W ostatniej z wymienionych konkurencji o drugą lokatę biło się trzech zawodników Gilzy. Wszyscy uzyskali wynik 14 punktów i musiała rozstrzygnąć dogrywka. Zwycięsko wyszedł z niej Wiesław Wielebski, wyprzedzając Jerzego Wrotniaka i Ireneusza Hadrzyńskiego. Młodzicy rywalizowali odrębnie w strzelaniu z karabinu sportowego. Górą był Damian Kubicki (85), wyprzedzając Martę Machowską (80) i Dżesikę Molkę (65). Najlepsi tradycyjnie już otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy ugoszczeni zostali grochówką oraz kawą i herbatą. Zawody zorganizował Klub Strzelecki Gilza LOK Pleszew przy współpracy z Rejonową Organizacją LOK w Pleszewie. Kolejne odbędą się już w pleszewskim obiekcie przy ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na Karczemkę strzelcy powrócą dopiero w marcu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!