Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Co z egzaminami?

› Aktualności 4 miesiące temu    25.03.2020
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Zajęcia w przedszkolach, szkołach i na uczelniach zawieszono do świąt. Czy uczniowie zdołają opanować materiał? Czy będzie on powtarzany? Co z egzaminami? Pytaniom nie ma końca.

 

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Ponad 100 osób objętych kwarantanną. Nie mamy zarażonych!

 

Na razie nie ma decyzji w sprawie zmiany terminu majowych matur. Ponadto Centralna Komisja Egzaminacyjna pracuje tak, jakby egzaminy w ósmych klasach miały się odbyć 21 kwietnia.

Będą możliwe w tym terminie - jeśli kwarantanna skończy się wraz ze świętami wielkanocnymi. Jeżeli przerwa potrwa dłużej – co jest wysoce prawdopodobne - wówczas zostaną przesunięte.

 

- W specustawie są zapisy, które dają ministrowi edukacji możliwość nowej organizacji roku szkolnego, że względu na zdrowie, życie uczniów – mówił wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zarażony 17-latek z Ostrowa Wlkp. miał nietypowe objawy. Zobacz!

 

Kilka dni temu pojawiło się za to nowe rozporządzenie ministra edukacji mające regulować zdalną formę nauczania. Pozwoli to – zdaniem rządu - na prowadzenie zajęć i ocenianie uczniów bez względu na odległość. Dzięki temu będzie możliwa kontynuacja programu na ten rok szkolny.

 

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO W SZKOŁACH POWIATU PLESZEWSKIEGO? O TYM PRZECZYTACIE W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA". 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ela244407
4 miesiące temu 1
Uczniowie nie powinni iść do szkoły do końca roku szkolnego ,jeżeli pójdą to będzie tragedia.Stan jest nadzwyczajny nauczyciele powinni przymknąć oko .Tutaj chodzi o całe społeczeństwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji