Tenis stołowy. Wielki sukces Natalii Bartoszko

Tenis stołowy. Wielki sukces Natalii Bartoszko - Zdjęcie główne

Natalia Bartoszko zwyciężyła w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Żaczek w Tenisie Stołowym, przeprowadzonych dzisiaj w Poznaniu. Pojedzie na mistrzostwa Polski.

Już w eliminacjach wojewódzkich była najlepsza, wyprzedzając 25 rywalek, bezkonkurencyjna była także w walce o medale, pokonując faworyzowane zawodniczki z limitem krajowym .Tym samym zawodniczka Żaków Taczanów wywalczyła awans na mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Jej siostra, Nicol, okazała się najlepszą skrzatką, plasując się ostatecznie w gronie żaczek na siódmym miejscu. Dziesiąta była reprezentantka Chrobrego Gizałki, Lena Jankowiak. Najmłodszego w stawce żaków, Patryka Filipiaka (Chrobry), sklasyfikowano na miejscach 23-24. Juniorzy o wojewódzki prymat rywalizowali wczoraj w Krzyżu Wlkp. Maja Majdecka (Chrobry Gizałki) była blisko kwalifikacji na mistrzostwa Polski, przegrywając o wejście do strefy medalowej 2:3 z Zuzanną Lewandowską (Stella Gniezno). Ostatecznie była piąta. Wiktor Talar (Żaki Taczanów) zajął w gronie juniorów dziewiąte miejsce.