Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMYŚLISZMASZ

Tomice. Wierzchy. Czy filię szkoły czeka likwidacja?

› Aktualności 6 miesięcy temu    6.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Gizałki. Tomice. Wierzchy. Jaka przyszłość czeka filię tomickiej szkoły w Wierzchach? Czy placówce grozi likwidacja? Na razie wszystko jest jeszcze w fazie rozważań nad reorganizacją obwodów. Niedługo mogą jednak rozpocząć się pierwsze konsultacje z rodzicami dzieci.

 

Oświata to dla samorządów prawdziwe wzywanie. Nie tylko organizacyjne ale głównie finansowe. Wiadomo – utrzymanie szkół to spory wydatek. Zwłaszcza, że uczniów – głównie w małych placówkach – jest coraz mniej. Stąd od czasu do czasu zachodzi potrzeba przeanalizowania sieci.

O pewnych planach reorganizacyjnych zaczyna być głośno również w gminie Gizałki. Coraz częściej zachodzi pytanie o los filii tomickiej szkoły w Wierzchach, gdzie obecnie znajduje się tam jedna, 10-osobowa klasa i oddziały przedszkolne, gdzie znajduje się 11 maluchów.

O sprawie pisaliśmy niedawno w kontekście planów utworzenia tam żłobka. Wójt zastanawia się nad zmianami w obwodach gminy. W związku z tym był już jakiś czas temu na rozmowach w Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

CO MÓWI NAM PRZEDSTAWICIELKA KURATORIUM? WIĘCEJ PRZECZYTASZ O SPRAWIE W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu 1
Żłobek dla kogo to jest pytanie chyba radni będą uczęszczać bo nic więcej im nie zostało z tymi pomysłami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji