Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Tworzą grę dotyczącą udziału pleszewian w Powstaniu Wielkopolskim

› Aktualności 8 miesięcy temu    22.09.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. biblioteki

Pleszew. Prace związane ze stworzeniem gry planszowej dotyczącej udziału naszych mieszkańców w Powstaniu Wielkopolskim nie zwalniają tempa.

 

Przypomnijmy: wszystko odbywa się w ramach projektu „Pleszew dla Niepodległej”. Za nami już m.in. wykłady dla młodzieży, oraz warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy poznawali zasady projektowania gier planszowych. Kolejne etapy to opracowanie pytań do gry oraz wybieranie elementów graficznych, wprowadzających graczy w klimat okresu Powstania Wielkopolskiego. Warto zaznaczyć, że naszą młodzież wspierali podczas prac regionaliści, którzy przez cały proces powstawania gry czuwają nad jej poprawnością merytoryczną.

- Za nami są już pierwsze testy gry na prototypie przygotowanym przez Fundację Twórców i Animatorów Kultury Trach. Do tego etapu zaproszeni zostali wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie oraz przedstawiciele Fundacji Animacja, która jest partnerem biblioteki w realizacji projektu „Pleszew dla Niepodległej” - komentują przedstawiciele pleszewskiej biblioteki.

Aktualnie w Fundacji Trach trwają prace związane z przygotowaniem gry do druku i jej produkcją. Gra ma już swój tytuł - „Pleszewianie na drogach wolności” - oraz wstępną datę premiery - czyli listopad, podczas Turnieju Planszówkowego, kończącego realizację projektu w bibliotece.

Przypomnijmy: wszystkie spotkania poprzedzające powstanie gry oraz jej wyprodukowanie zostały sfinansowane ze środków projektu „Pleszew dla Niepodległej”, na który pleszewska biblioteka otrzymała dotację z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!